Zimní inspirace

Datum: 15.12.2009
obrázek
„Nejdůležitějším tvarem aranžmá je korsáž, se kterou se setkáme ve všech jejích velikostech. Balení a zdobení jsou dvěma nejvýznamnějšími prvky této inspirace, vytvářejí se s velkým umem, s důrazem na detail. Květiny se oblékají stejně slavnostně jako lidé.“

Přichází čas zářivých barev a luxusních aranžmá

Květiny dnes zastávají podstatně vyšší úlohu, než jen bezejmenný doplněk interiéru. Také ony mají své trendy, vyjadřujeme jimi své pocity. V interiéru se stávají velmi důležitým prvkem. Novým trendem pro vánoční období je inspirace Dressing up. Aranžmá jsou odrazem života současného, zahrnují jeho světlé i stinné stránky, jeho komplikovanost. Kontrasty jsou vytvořeny díky neočekávaným, často přehnaným tvarům, velmi zářivým barvám a drsným kombinacím materiálů. Velmi často se v této inspiraci používají zářivé barvy, teplé a studené tóny se kombinují s tóny hnědými a neutrálními. Jasné pastelové odstíny a zlatá dávají aranžmá velmi luxusní vzhled. Na scénu opět přicházejí romantické vázy tradičních tvarů. Vázy mohou být úplně nebo částečně se vzory.

Materiály pro květinová aranžmá

Z materiálů přichází ke slovu samet, tvíd, hedvábí, satén, lesklá i opracovaná kůže, broušené sklo, lesklá fólie, papír, tapety a mahagonové dřevo. Hojně se používají stuhy.

Typickým prvkem květinových aranžmá jsou například korsáže. Pro umocnění kontrastu jsou zdobeny piercingem a tetováním. Zřetelná je inspirace dvacátými lety, ale vše je velmi moderně uzpůsobené. Estetické závěsy kontrastují s ostrými a hranatými tvary. Luxusní módní tvary kontrastují s agresivními prvky. Prvky dvacátých let se často objevují i v dekorativních vzorech, setkáváme se s nimi na tapetách, kašmíru, kravatách i v dekorativním tetování ve vzorech vytvořených henou. Aranžmá jsou plná ohnivých barev, neobvyklé kombinace světlých a tmavých barev podtrhují pocit absolutního luxusu. K balení se používají různé materiály nebo jen listy. Listy se zdobí ornamentálními vzory, kreslením nebo propichováním, které do aranžmá vnášejí nový náboj a vzrušení.

Cymbidium – šperk mezi květinami

Říká se, že Cymbidium je jako šampaňské víno. Láhev je milý dárek, ale jedna sklenička ve správnou chvíli může být stejně slavnostní! V květinářství nás tato květina zaujme na první pohled, zejména pokud hledáme něco pro zvláštní příležitost. Váháte, kterou z nich si vybrat? Cymbidium je to pravé, a to nejen pro letošní Vánoce. Ačkoliv je již dnes na trhu tato orchidej běžně dostupná, je stále považována za exkluzivní. Její fascinující květy, nesoucí značku luxusu, podněcují fantazii a vytvářejí kouzelnou atmosféru. Vypadají báječně ve velkých, impozantních vazbách, stejně jako v miniaturních aranžmá. Potěší vás dlouhou životností – ve váze vydrží až měsíc. Vybírat můžete z mnoha barevných variant. Nejoblíbenější jsou bílé, žluté, zelené, růžové, červené a nachové. Každý stonek – s malými či velkými květy – je pastvou pro oči. Květní stonky dosahují délky až 80 cm.

Tip: Květiny postavte do čisté vázy s čerstvou vodou. Sledujte, zda stonky nezačínají černat – znamená to, že vstřebávají příliš málo vody. Pokud se tak stane, postižený stonek znovu seřízněte. Pokud začíná Cymbidium vadnout, postavte jej do teplé vody, kde se opět vzpamatuje!

Jak tyto dekorativní krásky rozdělujeme?

Květiny základní: Rosa, Lilium, Anthurium, Euphorbia, Dianthus, Zantedeschia

Květiny doplňkové: Ranunculus, Asclepias, Craspedia, Eustoma, Kniphofia, Leucadendron, Paphiopedilum, Gloriosa

Hrnkové rostliny a zeleň: Asparagus, Aspidistra, Anthurium, Cyclamen, Aechmea, Medinilla, Guzmania, Cordyline

Text a foto: Holandská květinová kancelář

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne