Pokud váš dům čeká rekonstrukce, nezapomeňte na balkony

Datum: 23.8.2021
obrázek
Jestli technický stav bytového domu je nevyhovující a je nutná rekonstrukce, pak není rozumné otálet. S přibývajícím časem se stav domu jen zhoršuje a tím se zvyšuje následná náročnost oprav i cena.

Bylo by chybou při plánování oprav zapomenout na balkony, které zvyšují komfort bydlení a mohou být i tam, kde předtím nikdy nebyly. Je ideální provést celou revitalizaci domu najednou i s montáží balkonů nebo lodžií.

Nový balkon

Ne každý byt má lodžii nebo balkon a přitom je to jediná možnost, jak si plochu bytu rozšířit a zpříjemnit si bydlení. Nový balkon či lodžie je navíc investicí, která okamžitě zvýší cenu bytu o víc než jen o samotnou cenu za balkon nebo lodžii. Můžeme proto říci, že na pořízení balkonu nemůžete prodělat.

Když nemáte žádný balkon nebo je váš současný balkon příliš malý, pak je možné toto napravit a ocelové závěsné balkony nebo lodžie na dům namontovat. Lze říci, že nový balkon je technicky možné dodat na každý bytový dům.

A tak si z panelákového bytu můžete díky balkonu vytvořit krásné bydlení i s malou zahrádkou, kde se budete cítit skvěle, ať při odpočinku nebo "zahradničení".

Balkon může být váš malý venkovní obývák, kde si dopřejete krásný rozhled i čerstvý vzduch. Rozměr závisí pouze na statickém posouzení únosnosti zdiva, ale rozměr 6x1,5 m není výjimkou dnešních moderních závěsných balkonů. A ještě větší rozměry lze získat samonosnými lodžiemi.

Výsledný vzhled balkonu

Výsledný vzhled balkonu závisí nejen na tvaru konstrukce, ale především na zvoleném materiálu výplně. Konstrukce moderních balkonů je bezúdržbová díky žárovému zinkování, které poskytuje dlouhodobou protikorozní ochranu.

Variant možností řešení a provedení jsou desítky, doporučujeme se obrátit na odborníky a profesionální výrobce, kde je záruka kvality výroby balkonu a odborné montáže. Pokud plánujete rekonstrukci, využijte servisu a poradenství českého výrobce balkonů a lodžií Pekstra spol. s r.o.

Více informací najdete na www.pekstra.cz.

Text: Renata Studená

Foto: Pekstra

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne