Musí poskytnout dostatek prostoru

Datum: 18.6.2021
obrázek
Ke sváteční tabuli, třeba té vánoční, se váže mnoho zvyků – schované rybí šupiny slibují bohatství, omotání nohou stolu řetězem by zase mělo zajistit soudržnost rodiny. Nesmíme však zapomenout ani na tradiční sváteční pokrmy a samotné ozdobení sváteční tabule, které navodí příjemnou atmosféru.

Základem úspěchu je ale hlavně jídelní stůl, který musí splňovat řadu kritérií. Inspirujte se jídelními stoly z Asko – Nábytek, které vám pomohou dotvořit dokonalou sváteční večeři.

Nedílná součást každé domácnosti

Jídelní stůl je nedílnou součástí každé domácnosti, a jelikož se při oslavách často sejde i širší rodina, je dobré neopomenout jeho dostatečnou velikost, což skvěle splňují například stoly s možností rozkladu, které pomocí další desky rozšíříte, pokud zrovna očekáváte více strávníků.

Výběr je velký

Správně zvolený stůl by neměl zabírat zbytečně mnoho místa, ale musí poskytnout dostatek prostoru pro všechny obyvatele domácnosti. Dnes již můžete vybírat mezi stoly s nastavitelnou výškou i délkou, které si přizpůsobíte podle aktuálních potřeb. Při výběru stolu dbejte také na to, aby měl každý dostatek prostoru, což je přibližně 40x60 cm.

V dřevěném dekoru

Co se týče designu, nestárnoucí klasikou jsou jídelní stoly v dřevěném dekoru, které se stále těší velké oblibě. V posledních letech jsou také velmi populární jídelní stoly v bílé barvě, které snadno zapadnou do jakéhokoliv stylu interiéru a také je jednoduše sladíte s jakýmkoliv druhem židlí. Řadu jídelních stolů, ale také mnoho různých dekorací, kvalitního porcelánového nádobí a dalších důležitých drobností najdete v sortimentu Asko – Nábytek.

Adam přesně podle přání zákazníků

Tento stůl byl vyroben přesně podle přání zákazníků. Jeho jídelní plocha o velikosti 120x80 cm je ideální pro čtyřčlennou rodinu. Díky funkci rozkladu jej můžete zvětšit o 40 cm, díky čemuž k němu může zasednout až šest strávníků. Moderní bílý dekor a minimalistický design stolu zajistí, že se hodí do jakéhokoliv stylu interiéru. Cena stolu je 2 999 Kč.

Obdélníková Darina

Obdélníkový stůl Darina v masivním dekoru je díky přírodnímu rustikálnímu vzhledu ideální volbou pro milovníky dřeva, ale také do moderních skandinávských interiérů, kde skvěle vynikne. Jeho jídelní plocha o velikosti 180x90 cm poskytne prostor až pro šest členů rodiny. Dub artisan navíc působí velmi efektně a prostor pokoje příjemně zútulní. Cena stolu Darina je 4 999 Kč.

Prime s výrazným industriálním vzhledem

Obdélníkový jídelní stůl z kolekce Prime upoutá pozornost svým výrazným industriálním vzhledem, který dává vyniknout vintage úpravě dřevěných latí a broušeného kovu. Nábytek je výrazný a dokonale podtrhne osobitost interiéru. S minimalistickými dekoracemi a jemnými doplňky pak bude pro sváteční večeři skvělou volbou. Stojí 6 999 Kč.

Nestor zaujme masivním designem

Moderní jídelní stůl Nestor v obdélníkovém tvaru oceníte zejména pro jeho prostornost. Jídelní plocha měří 160 cm a díky rozkládací funkci ji můžete rozšířit až na 220 cm, což oceníte především o svátcích, kdy se často schází i širší rodina. Stůl zaujme také masivním designem dubu artisan v kombinaci s grafitovým matným detailem. Cena stolu Nestor je 5 999 Kč.

Text: Romana Francková, foto: Asko

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne