Zachovat původní prvky a přidat trochu retro stylu

Datum: 11.6.2021
obrázek
Dům byl postaven ve 30. letech 20. století a majitelé si přáli, aby to bylo po rekonstrukci bytu vidět. Po diskusi jsme tak ponechali i původní dispozici bytu s oddělenou kuchyní v severní části bytu, říká autorka projektu a členka společnosti Czech Deco Team Andrea Jandová ze studia JA interiéry.

V celém bytě na vás dýchne minulost v podobě repasovaných dubových parket a kombinace nových kusů nábytku a jejich repasovaných starších kolegů tak patří k hlavním bodům koncepce celé rekonstrukce.

Prosklení horních skříněk evokuje retro styl

Do poměrně úzké kuchyně s oddělenou spíží se vešlo vše, co je dnes pro moderní vaření potřeba. Nábytek v odstínu světle šedé a především prosklení horních skřínek evokuje retro styl. Bílé skleněné svítidlo nad jídelním stolem v bytě zůstalo po původních majitelích.

„Dodali jsme mu jen nový černý textilní kabel, porcelánovou objímku a svítidlo svými tvary do interiéru krásně zapadlo. Originální autorský jídelní stůl s bílo šedým retro vzorem je ukotven do zdi, aby byl daný prostor co nejlépe využitý. Stůl se tak využívá především na snídaně a rychlé večeře po návratu z práce,“ dodává Andrea Jandová.

Knihovna na míru

Hlavní obytný prostor je rozdělen na zónu jídelní a zónu obývací s kontrastní červenou rohovou sedací soupravou. Celou jednu stěnu pokoje pokrývá tapeta s výrazným retro vzorem v jemných béžových odstínech. Knihovna v kombinaci bílé a dekoru dubového dřeva s uzavřenými boxy a dalšími úložnými prostory v její spodní části je vytvořena na míru a zahrnuje i bar.

Prostor pro moderní krbová kamna

Masivní rozkládací dubový stůl pro případnou větší společnost je odlehčen koženkovými židlemi s kovovým podnožím připomínajícím populární chromový trubkový nábytek z první poloviny 20. století. Televizní skřínka je rovněž truhlářským výrobkem na míru odpovídajícím požadavkům klienta na umístění audio a TV sestavy. Na stěnách visí fotografie z cest majitelů v jednoduchých rámech s paspartou. Ve velkorysém obývacím pokoji se našel prostor i pro moderní krbová kamna.

Houpačkového slona našli na půdě

Dětský pokoj pro dva malé piráty má i moře vytvořené ze dvou pruhů horizontálně položených tapet značky Lavmi. Letiště pod postelí slouží nejen jako záchranná síť v případě pádu z postele, ale i ke hraní a odpočinku během dne. „Houpacího slona jsme našli na půdě. Dali jsme mu jen nový stylový nátěr a hračka tak ožila pro další generaci. To je jedna z věcí, kterou mám na této práci opravdu ráda,“ říká Andrea Jandová.

Slovo designérky

„Ač jsem se profesně původně věnovala něčemu jinému, design interiérů mě v průběhu času pohltil natolik, že jsem se rozhodla absolvovat studium tohoto oboru na Design škole v Praze. Od roku 2017 se mu tak plně věnuji. Navrhuji vzdušné a plně funkční interiéry, a to vždy s ohledem na přání a představy svých klientů. Ve svých návrzích ráda kombinuji nové se starým, využívám nejnovější trendy v oboru a pracuji s tradičními materiály. Za nedílnou součást designu interiéru považuji zeleň v jakékoli podobě a snažím se tak vždy začlenit rostliny do autorského nábytku, umisťuji je do nevšedních míst, nádob i kompozic. Zkrátka dostanu zeleň i do prostor, kde pro ni zdánlivě není místo,“ poznamenává Mgr. Andrea Jandová.

Text: Jan Chára

Foto: Hogo Fogo Foto a časopis Bydlení mezi panely

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne