Květinový bílý sen

Datum: 9.6.2021
obrázek
Zažít pravé bílé Vánoce se třpytivým sněhem a nadýchanými závějemi je okouzlující zážitek. Krásu sněhu a zářivost bílých květin si můžeme ale užít přímo doma a nemusíme být přitom odkázáni jen na rozmary počasí a čekat na zimní sněhovou nadílku.

Protiklad červené a fialové

Styl bílých Vánoc je jakousi protiváhou klasickým vánočním dekoracím, jak je známe po mnoho let a kterým dominuje červená barva. Původně rozšířenější fialová vánoční barva, odvozená od kněžského roucha, se v přírodě vyskytuje jen velmi řídce a lidem tak nebyla příliš dostupná. Proto začala ve vánoční výzdobě postupně převládat červená.

Harmonie sněhobílé a smetanových tónů

Styl bílých Vánoc je postaven na harmonii sněhobílé barvy a smetanových tónů v kombinaci se zelenou a stříbrnou. Často se používá stříbřitý sprej, který – nanesen na listy vybraných květin – symbolizuje zamrzlou krajinu. Aby byla iluze bílých Vánoc s čerstvě napadaným sněhem dokonalá, rozprašuje se stříbrný sprej i okolo aranžmá.

Romantická a velmi nápaditá

Samotná aranžmá jsou značně romantická, jemná a často velmi nápaditá. Možná na chvíli zaváháme, zda je před námi narozeninový dort, nebo květinové aranžmá, zda je mistička plná květů součástí slavnostní tabule, či nikoli. Květiny mohou zkrátka doslova žít v naší blízkosti, budou si s námi hrát, pokud jim to ovšem umožníme.

Text a foto: HKK

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne