Barva roku 2021 hnědý topaz

Datum: 31.5.2021
obrázek
Lidé nyní nejvíce potřebují cítit pevnou půdu pod nohama a uklidnit se pomocí jednoduchých věcí, které přinášejí stabilitu. To jsou závěry rozsáhlého výzkumu globálních trendů, který již po sedmnácté probíhal v Mezinárodním estetickém centru značky Dulux.

Sešli se tam nezávislí světoví designéři, architekti a návrháři, aby zvolili Barvu roku 2021. Na základě výsledků byl pro letošní rok zvolen odstín hnědý topaz (E7.10.53) – přirozená a neutrální barva, která je především o odvaze, statečnosti, rovnováze a stabilitě.

Odvaha přijmout změnu

„Hlavním tématem pro letošní Barvu roku se díky současné situaci všude ve světě stala odvaha přijmout změnu. Vše se zdá být nestabilní a my tak potřebujeme cítit pevnou půdu pod nohama. Letošní barva roku hnědý topaz nás spojuje zpět s přírodou a jednoduchými věcmi. Její hřejivý a přirozeně neutrální tón nám tak poskytuje pevný základ pro život. Zemitá barva evokuje stabilitu, růst a potenciál, čímž nám dodává potřebnou odvahu k přijetí současných změn,“ vysvětluje Martin Brodský, Senior Brand Manager značky Dulux.

Dávají vyniknout ostatním barvám

Neutrální barvy, jako je letošní Dulux Barva roku hnědý topaz, mohou dobře fungovat samy o sobě, ale zároveň také pomáhají vyniknout i ostatním barvám. Dávají nám tak prostor být kreativní, co se týče doplňkových barev a grafických tvarů.

Hnědý topaz je univerzální odstín, který se mění v závislosti na denní době, místě použití a barevné kombinaci. To dokazují čtyři doplňkové barevné palety. Každá z nich nabízí jedinečnou kombinaci rozmanitých odstínů ve spojení s Dulux Barvou roku hnědý topaz a má tak různý vliv na vnímání prostoru, v němž je barva použita. Lidé si tak mohou svůj domov přizpůsobit podle sebe a svých potřeb.

Nabízí prostor pro vyjádření osobnosti

Tato paleta vyniká odstíny červené a růžové. Neutrální tóny a zejména teplý základní odstín hnědý topaz tyto barvy drží pohromadě a v místnosti vytváří pocit jednoty a vyváženosti. Jedná se o výstřední, ale zároveň pozitivní a energizující barvy, posilující kreativitu a myšlení. Nabízí prostor pro vyjádření osobnosti i posílení sebedůvěry. Tuto barevnou paletu lze skvěle využít například pro výrazné grafické prvky, jako jsou pruhy, kruhy či čtverce.

Harmonické tóny inspirují k otevřenosti
a spolupráci

Měkké, neutrální šedé a hnědé barvy dokážou vytvořit vyvážený a sjednocující pocit v jakémkoliv interiéru. Tyto teplé a harmonické tóny inspirují k otevřenosti a spolupráci, i proto se obzvláště hodí tam, kde se lidé potkávají a kde sdílí své myšlenky, zážitky či nápady. Odstíny z této barevné palety zároveň výborně fungují v kombinaci s materiály, jako je dřevo, keramika nebo například měď.

                Paleta nadčasových barev

Inspirující odstíny žluté a okrové, vyvážené neutrálními barvami a barvou roku hnědý topaz. To jsou tóny, jež pomohou vytvořit klasické moderní pozadí. Budou skvěle fungovat v kombinaci s jakýmkoli nábytkem bez ohledu na jeho datum výroby. Paleta nadčasových barev se výborně hodí rovněž pro zvýraznění architektonických prvků, jako je rámování oken nebo výklenky ve zdi.

Spojení se Zemí

Tato barevná paleta je inspirována samotnou planetou Zemí a přírodou kolem nás. Dominuje jí modrá, zelená a hnědá – barvy nebe a moře, trávy a stromů, půdy. Tak jako v přírodě i v interiéru tyto odstíny naprosto přirozeně spolupracují a ve spojení s hnědým topazem vnášejí do místnosti klidný a regenerující pocit. Automaticky se k nim pak nabízí doplňky z přírodních materiálů.

Text: Kateřina Klusová, foto: Dulux

Barvu roku 2021 Hnědý topaz (E7.10.53) a další odstíny z letošních barevných palet vám připraví v míchacích centrech značky Dulux. Pro více informací navštivte stránky www.dulux.cz.
Další inspiraci najdete také na facebookovém profilu Dulux
https://www.facebook.com/DuluxCZ nebo na YouTube kanálu Dulux CZ&SK.

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne