Venkovní žaluzie

Datum: 7.5.2021
obrázek
Pokud chcete mít během celého roku ve svém domě či bytě příjemné klima, doporučujeme vybrat si žaluzie. Pojďme se podívat, jaké výhody mají ty venkovní.

Zpočátku lidé pro stínění využívali závěsy, se kterými se spojovala náročná údržba - vyprat, vyžehlit, pověsit. Praktičtější alternativou jsou již dnes venkovní žaluzie, které vlastnostmi překonaly jakákoliv vnitřní stínění. Kromě ochrany před slunečním zářením a hlukem, úspory energie přispějí i k vyšší bezpečnosti a delší životnosti oken.

Optimální vlastnosti

Venkovní žaluzie jsou díky své pevné konstrukci efektivnější při ochraně před přehříváním než subtilnější vnitřní žaluzie. Při úplném sklopení poskytují dostatečnou ochranu a místnost dokáží dokonce zcela zatemnit, stejně jako vnitřní se používají na regulaci množství světla v místnosti. Navíc, pokud je jejich konstrukce dostatečně utěsněna, v zimě poslouží i ke zlepšení tepelně izolačních vlastností okna.

Výhody venkovních žaluzií

  • vytvoření příjemného klimatu
  • tepelná a hluková izolace
  • vyšší bezpečnost
  • možnost zatemnění místnosti
  • delší životnost oken
  • úspora energie i financí
  • ochrana soukromí i majetku

Pohodlné ovládání

Venkovní žaluzie můžete ovládat manuálně nebo pomocí motoru. Pokud jste fanouškem inteligentních domácností, jistě oceníte možnost dálkového ovládání, instalaci senzorů nebo napojení na inteligentní domácnost. Clona se díky slunečnímu a větrnému senzoru přizpůsobí podmínkám a vy se nemusíte obávat, že se vrátíte do přehřáté místnosti nebo se žaluzie poškodí. Pomocí ovladače si zase můžete nastavit přesný stupeň sklonu žaluzií a regulovat tak požadovaný přísun světla do interiéru z kteréhokoliv místa.

Bezpečí a ochrana před zloději

Při manipulaci se žaluziemi se nemusíte obávat poškození nebo ublížení osobě, která by byla právě v jejich blízkosti. Pokud se například v dráze pohybu objeví překážka, zatahování se okamžitě zastaví a vy se o tom ihned dozvíte na displeji telefonu nebo ovladači. Významným důvodem, který rozhoduje při výběru žaluzií, je i skutečnost, že motorový pohon je zároveň i překážkou násilného otevření rolety a ochranou před zloději.

Zkrášlí každý dům

Žaluzie již nejsou jen praktickým způsobem zastínění oken. Dnes si můžete vybrat z mnoha typů a barev žaluzií, takže není problém sladit je s barvou okolní fasády. Cena se odvíjí i od typu lamel, barvy a způsobu ovládání, rozměrů a dalších parametrů, které si zvolíte. Jisté však je, že tato investice se vám v krátké době vrátí v podobě úspory energie.

Více na www.isotra.cz

Text: (pr)

Foto: ISOTRA

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne