Úklid, který není potřeba!

Datum: 5.5.2021
obrázek
Odstranit nečistoty, umýt, usušit, vyleštit a zase znovu… Také patříte k těm, koho nebaví neustále dokola odstraňovat z umyvadla nečistoty, zaschlé kapky vody a vodní kámen? A co když vám prozradíme, že proti těmto nešvarům existuje nanotechnologie, díky níž lze mít uklizeno a čisto od Vánoc do Vánoc?

„V současné době jsou kladeny na úklid interiérových povrchů stále větší nároky, které se nevyhýbají ani koupelnové sanitě,“ uvádí Ing. Petr Blažek, generální ředitel společnosti Dřevojas, tradičního výrobce koupelnového nábytku, a pokračuje: „A právě z těchto důvodů je k dispozici inovativní udržovací sada Dreja-Clean na bázi nano technologie, která vytváří na povrchu sanitární keramiky, ale i oken, skleněných sprchových koutů či dalších keramických a skleněných povrchů, hydrofobní vrstvu, čímž pomáhá s udržením jejich dokonalé čistoty a hygienické nezávadnosti. Vytvořený nano povlak totiž nedovoluje bakteriím a plísním jejich usazování, protože veškeré nečistoty se nabalují na kapky vody a po materiálu stékají pryč – tato vlastnost je často označována jako tzv. lotosový efekt.“

A co víc? Nejen, že se díky sadě Dreja-Clean snižuje pravidelnost, s jakou musíte povrchy čistit a udržovat, ale navíc je její výhodou dlouhotrvající efekt, který při správném nanesení vydrží klidně až 12 měsíců!

Jak na to: Tři kroky stačí!

Krok 1: Příprava prostředku

Dle návodu připravíme obsah přípravku Dreja-Clean, který vystačí minimálně na 2-3 umyvadla nebo na jeden skleněný sprchový kout (cca 3-5 m2).

Krok 2: Vyčištění povrchu

Doba účinnosti a odolnosti přípravku závisí na tom, jak dobře je ošetřovaný povrch čistý. Proto je třeba jej nejprve vyčistit pomocí běžného čističe skel, vytřít do sucha a poté použít speciální dodávaný abrazivní čistič, který několik minut roztíráme, necháme zaschnout a jeho zbytek zcela odstraníme. Následně ihned aplikujeme připravený prostředek Dreja-Clean.

Krok 3: Aplikace prostředku

Prostředek Dreja-Clean nanášíme pouze na suchý povrch a nanesenou vrstvu ihned stejnoměrně roztíráme leštící utěrkou. Po vyleštění se na povrchu vytvoří lehký šedivý povlak, který je ještě potřeba odstranit suchou a čistou leštící utěrkou. Poté nesmí přijít povrch po dobu minimálně 30 minut do styku s vodou nebo jinými kapalinami.

„Výhodou je, že takto ošetřený povrch poté stačí umývat pouze vodou bez chemických čisticích prostředků – v případě velkého znečištění můžete použít mýdlovou nebo octovou vodu. Zapomeňte přitom na prostředky obsahující abraziva a hrubé houbičky, aby nedošlo k sedření ochranného povrchu,“ prozrazuje Ing. Petr Blažek ze společnosti Dřevojas.

Text: (mr), foto: Dřevojas

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne