Několik kroků k dokonalé koupelně

Datum: 11.12.2009
obrázek
Kdy začít? S rekonstrukcí koupelny dlouho neotálejte, léto a časný podzim je ideální doba, zvláště pokud vás čeká i výměna a přestavba topení, vody a kanalizace. Navíc do 30. 9. 2009 můžete využít prázdninovou akční slevu ve výši 10 % na sanitární vybavení švédské značky Gustavsberg.

1. KROK - NEŽ ZAČNETE

Na začátku je dobré udělat si představu, co všechno chcete ve Vaší nové koupelně mít. Pokud jste mladí nebo ve středním věku, bude spíše zaležet pouze na tom, zda preferujete sprchování nebo koupání. Pro starší lidi je ale určitě pohodlnější pořídit si sprchový kout, ze kterého se jim bude lépe vystupovat než z vany. Maminky s malými dětmi i děti samy zase ocení cákání ve vaně!

2. KROK - INSPIRACE

Aby se vám ve vaší koupelně líbilo, záleží na vaší správné volbě. V dnešní době je na trhu spousta možností, kde načerpat inspiraci – katalogy, výstavy, vzorkovny, koupelnová studia. Tam vám rádi poradí!

3. KROK - ZA KOLIK?

I když možností je nespočet, pohybují se v různých cenových relacích. Proto než začnete, je dobré vědět kolik budete chtít do rekonstrukce koupelny investovat. Nezapomínejte, že většina z nás buduje nebo rekonstruuje koupelnu max. 2x – 3x za život. Proto by měla být kvalitní a nadčasová. V současné době je třeba počítat s celkovými výdaji začínajícími na cca 100.000 Kč. Investovaná částka se může lišit podle výběru obkladů a vybavení koupelny a toalety.

4. KROK – ZA JAK DLOUHO?

Nemusíte se bát měsíců stavebních úprav a nepořádku. Bůh stvořil Zemi za 6+1 den, vám bude od bourání po zařizování stačit 8 dní. Devátý a každý další den se můžete svou novou koupelnou kochat a hlavně si ji dosyta užívat.

Malá koupelna – kompletní řešení

„Každá koupelna je velká výzva,“ říká Věra Raymanová, vedoucí koupelnového studia Kreiner Exklusive v Kladně. Není snadné shánět řemeslníky, realizovat návštěvy u různých prodejců a vybírat z nepřeberného množství výrobků. „Zákazníci jsou překvapeni zejména širokou nabídkou výrobků pro atypické nebo malé koupelny, samozřejmě nemohou znát novinky a možnosti, které firmy chrlí každý rok. Od toho jsme tu my, abychom jim pomohli najít optimální řešení.“ V dobrém koupelnovém studiu Vám nejen ZDARMA poradí s výběrem materiálu a zařízení, ale většinou také ZDARMA vytvoří 3D grafický návrh a cenovou kalkulaci. Navíc se můžete nechat přímo na místě INSPIROVAT v desítkách výstavních kójí.

Další inspiraci můžete najít na www.gustavsberg.cz

Z prodejců uvádíme například firmy Kreiner, Marketis, Besta, Instal, M&K, Siko koupelny a Ptáček koupelny.

Text: (sm)

Foto a vizualizace: archiv firmy Gustavsberg

8 DNÍ PRO REKONSTRUKCI KOUPELNY

1. den - BOURÁNÍ

2. den - HRUBÁ STAVBA

3. den - HRUBÁ STAVBA

4. den - VODA + ODPADY

5. den - ELEKTRIKA

6. den - OBKLADY

7. den -OBKLADY

8. den – ZAŘIZOVÁNÍ

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne