Jaký druh a rozměr dveří potřebujete?

Datum: 8.3.2021
obrázek
Rozhodli jste se, že si pořídíte bezpečnostní dveře, ale netušíte, po jakém typu sáhnout? Levé, pravé, širší, delší… s naším jednoduchým návodem budete mít vybráno raz dva. Stačí jen dočíst do konce.

Levé vchodové dveře, nebo pravé?

Při výběru vchodových dveří do bytu je klíčové zvolit správné rozložení jednotlivých prvků na dveřích. Není to ale vůbec složité. Jde jen o to, kterým směrem se dveře otevírají. Může to být klíčové při plánování nábytku v předsíni nebo třeba umístění dalších dveří v bytě.

Klíčem k úspěchu je tedy zjistit, zda potřebujete vchodové dveře do bytu v levém, nebo pravém provedení. Je to snadné, postavte se ke dveřím tak, aby se dveřní křídlo otevíralo směrem k vám. Kde jsou umístěny dveřní závěsy, tedy lidově řečeno panty? Pokud jsou po pravé ruce, jedná se o dveře pravé. Naopak, pokud máte panty po levé ruce, pak jsou i dveře levé.

Vchodové dveře 80 levé, nebo vchodové dveře 90 levé?

Většina vchodových dveří má stejnou výšku, a sice 197 centimetrů. Nemusíte se ale bát, že by vaše nové dveře neseděly, nebo netěsnily. Pokud vám je dodává spolehlivá firma, pak se její pracovníci při montáži postarají o potřebné zkrácení tak, aby výška odpovídala zárubním i podlaze vašeho bytu či domu.

Pokud se tedy o něco nemusíte bát, pak je to výška dveří. Co je ale důležité změřit, je šířka dveří. Ta bývá nejčastěji 80 nebo 90 centimetrů. Pokud tedy máte například pravé dveře, pak se vás týká označení vchodové dveře 80 pravé, nebo vchodové dveře 90 pravé.

Potřebná šířka se přitom odvozuje od zárubně. Ta se neměří od konce, ale v jejím vnitřku. Jedná se tedy o šířku zárubně v jejím nejužším místě.

Obraťte se na HT dveře

Kterou variantu dveří zvolit už víte, ale jak na výběr dodavatele? Je to jednoduché. Orientujte se podle zpětné vazby od zákazníků, certifikátů a zkušeností dané společnosti. Tuzemským odborníkem na bezpečnostní dveře je firma HT dveře. Má mnohaleté zkušenosti, přes 100 poboček po celé republice, velkou nabídku různých dekorů a spolehlivé montážníky, kteří po sobě vždy uklidí.

Text a foto: HT dveře

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne