Výhody protihlukových dveří v paneláku

Datum: 1.3.2021
obrázek
Všichni dobře víme, jaké to je poslouchat sousedské debaty na chodbě v paneláku. Není to o tom, že by se lidé na chodbě nemohli bavit. Jen je nepotřebujete slyšet v soukromí svého bytu. Když si ale pořídíte protihlukové dveře do bytu, žádné ruchy z chodby už vás obtěžovat nebudou.

Před čím ochrání zvukotěsné dveře?

Protihlukové dveře jsou specifické svou konstrukcí. Mají dvojité těsnění a patentované materiálové složení dveřního křídla. Díky tomu zvládnou tlumit veškeré zvuky o síle až 44 dB.

Co to v praxi znamená?

Pokud vás trápí zvuk hlasité chůze po schodech, bouchajících dveří od výtahu nebo hádky sousedů na chodbě, pak jsou pro vás zvukotěsné vchodové dveře to pravé. Přes speciální těsnění se tyto ruchy jednoduše nedostanou.

Protihlukové vchodové dveře přitom můžou pohltit různý počet decibelů. Jejich výkonnost vám ukáže protihlukové označení, které je jim přiděleno po testu průchodu zvuku.

Pohlídejte si certifikace

Uvažujete o zvukotěsných dveřích do bytu? Pak si dejte pozor na 4 základní věci. Pohlídejte si všechny potřebné certifikace a bezpečnostní třídu. Ideální je třída 3, která váš byt ochrání proti nevítaným návštěvníkům.

Dalším bodem je protipožární odolnost, kterou musí většina dveří do bytových domů mít. Dveře musí v případě požáru na chodbě zajistit bezpečí vaší rodině, a to minimálně po dobu 30 minut. Čtvrtou věcí, na kterou byste se měli zaměřit, je samotný vzhled dveří. Vstupní dveře do bytu, protihlukové v ideálním případě, by se vám měly líbit. Měly by působit robustně, kvalitně a už jen svým vzhledem odrazovat případné lupiče.

Kupujte jen od prověřené společnosti

Pořídit si protihlukové bezpečnostní dveře je investice, která se opravdu vyplatí. Musíte se ale vždy obrátit na dodavatele, který vám zajistí kvalitní dveře i montáž. V České republice jsou to třeba HT dveře s více než 100 pobočkami v Čechách, na Moravě i Slezsku. Všechny dveře, které prodávají, jsou certifikovány v českých akreditovaných zkušebnách a splňují nejpřísnější normy.

Text a foto: HT dveře

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne