Jak udržet teplo uvnitř bytu a ušetřit

Datum: 22.2.2021
obrázek
V chladných zimních dnech mnozí z nás trpí více, než by museli. Stačí si domů zimu vůbec nepouštět a netopit víc, než je skutečně potřeba. Jak na to? Poradíme v našem článku.

Bezpečnostní dveře se zimou zatočí

Dveře, které propouští vaše drahocenné teplo a potažmo peníze? Takové opravdu nechcete. Pokud vsadíte na kvalitu, nebudete muset topit víc, než je nutné. Bezpečnostní dveře se zárubní jsou koncipovány tak, aby vám šetřily nejen nervy, ale především peníze za energie.

Protihlukové dveře

Setkat se můžete také s pojmem protihlukové dveře, které jsou také bezpečnostní. Jejich předností je tepelná a protihluková izolace zajištěná konstrukcí dveří se speciální vnitřní výplní křídla. Bez pořádné zárubně s dobrým těsněním by však efekt byl jen poloviční.

Některé vchodové dveře se zárubní těsní tak dobře, že je jejich koeficient prostupu tepla nižší než 1,0.

Bez kvalitní montáže to nejde

Pořídit si kvalitní bytové dveře je sice vyšší investice, ale taková, která se vám opravdu vyplatí. Kromě tepla domova získáte také příjemné ticho, protipožární ochranu a bezpečí před nezvanými návštěvami. 

Při výběru dveří myslete také na kvalitu montáže. Proto vybírejte takovou firmu, která má dlouholeté zkušenosti a dobré reference. Třeba česká společnost HT dveře s více než 100 pobočkami po celé republice se pyšní velmi šikovnými montážníky. Přijedou, odstraní staré dveře, namontují nové včetně zárubně, vše si po sobě uklidí a starý materiál odvezou.

Text a foto: HT dveře

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne