Pojištění pomůže nejen po řádění živlů

Datum: 4.1.2021
obrázek
„V rámci pojištění majetku občanů každoročně vyřešíme přes sedmdesát tisíc škod. Jednodušší škody klientům zaplatíme bez zbytečného papírování do několika pracovních dnů. Tak by mělo fungovat moderní pojištění,“ říká tiskový mluvčí pojišťovny Kooperativa Milan Káňa.

Živly řádí a neznají hranic. Jak může pomoci pojištění proti bleskovým povodním nebo vichřici?

Pojištění samozřejmě nemůže zabránit řádění živlů, ale je zcela zásadní pro obnovu poškozeného majetku. A v případě domů a domácností jde o milionové hodnoty. Kooperativa v rámci pojištění majetku občanů každoročně řeší přes sedmdesát tisíc škod, takže jde o velmi reálné riziko.

Dnešní moderní produkty pojištění umožňují několik variant řešení, proto stačí, aby si klient za pomoci zkušeného pojišťovacího poradce správně vybral. Nabídka bývá rozdělena na řekněme „základní balíček“ pro zákazníky, kteří preferují levnější ochranu pouze proti hlavním nebezpečím, z nichž mohou na majetku vzniknout největší škody – primárně jde o požár, výbuch, povodeň a další živly. Vyšší varianty jsou pak určeny pro ty, kteří dávají přednost komplexní pojistné ochraně.

Co nabízí tato komplexní ochrana? Proti čemu majetek chrání?

Jde například o nebezpečí přepětí či podpětí v síti, zatečení atmosférických srážek, veškeré havárie na rozvodech vody, plynu, tepla či elektrické energie. Hradíme třeba i náklady vzniklé únikem vody (vodné, stočné). V rámci komplexní varianty pojištění domácnosti dále získáte pojištění skel, kterým jsou vaše okna, ale i akvária, terária, zrcadlové stěny, sklokeramické desky či sanitární technika chráněny proti poškození z jakékoli příčiny, a to dokonce i pro případ, že si je neúmyslně poškodíte sami. Proti všem nebezpečím lze dále připojistit například stacionární elektronická a strojní zařízení budov a staveb, a to včetně kybernetických hrozeb. Stále více majitelů nemovitostí také třeba nákladně upravuje své zahrady a okolí domu, hodit se jim proto může připojištění rostlin a porostů na pozemku, které jim zabezpečí ošetření či znovuobnovení odcizených rostlin nebo postižených živelní událostí či vandaly.

Doporučil byste ještě nějaké pojištění?

Určitě doporučujeme nezapomenout na pojištění odpovědnosti v běžném životě. Může se snadno stát, a my se s tím setkáváme denně, že naši klienti způsobí někomu škodu při jízdě na lyžích, bruslích či na kole. A zvláště třeba na elektrokole, které je výrazně těžší, a tedy schopno někoho i těžce zranit. Není výjimkou, že pojišťovna za svého klienta zaplatí i milionové částky. Proto se snažíme posilovat povědomí veřejnosti o pojištění odpovědnosti a zdůraznit nutnost dostatečně vysokých pojistných částek, tedy řekněme maxima, které pojišťovna za škodu zaplatí.

Není snadné se v tom vyznat. Je zřejmě asi lepší poradit se s odborníkem…

To zcela určitě. Dnes je již standardní, že zkušený poradce se o vás postará po všech stránkách, stačí navštívit naše kanceláře, zavolat nebo poslat mail. Je to prestižní povolání, pro komunikativní lidi, kteří mají chuť se učit a porozumět tomu, co ostatní potřebují. Jsem osobně přesvědčen, že pojišťovací poradce je navíc povolání „s přesahem“, protože pro nás je důležité, že lidem pomáháme v nesnázích. Úspěšný pojišťovací poradce je vlastně takový „rodinný lékař“, který dbá na to, aby poznal a vyřešil rizika, která jeho klienty ohrožují.

Ptal se: Martin Chára, foto: Kooperativa

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne