Relaxační místnost pro paní domu

Datum: 28.12.2020
obrázek
Když se v rodinném domě uvolnil původní dětský pokoj, měla majitelka jasnou představu, jak interiér využije. Jejím přáním bylo vytvořit ryze dámský pokoj pro její relaxaci. Rozhodla se oslovit studio bytových designérů, aby její nápad přeměnili v realitu.

Pohodlná postel a úložné prostory

Zadání pro designéry z firmy totostudio bylo dané – volný pokoj přeměnit v relaxační místo. Pokoj se nebude využívat jako pracovna, není třeba psací stůl, požadavky byly dva – veliká pohodlná postel nebo gauč pro čtení a úložné prostory.

Dominanta pokoje

Dominantou pokoje se stala válenda vyrobená na míru. Čalouněné čelo je vestavěné do knihovny, která postel ze dvou stran obklopuje. Matrace lůžka je vyrobena jako čalouněný sedák a i přesto je možné na lůžku přespávat.

Skryté úložné prostory

Použitý materiál, tuhost a potah jsou jako na pohovce. Postel je navíc vybavena skrytými úložnými prostory například pro uložení deky nebo lůžkovin pro přespání hostů.

Dostatečné osvětlení

Primárně je válecí kout určený pro čtení majitelky domu, proto je zde pamatováno i na dostatečné osvětlení. Interiér pokoje doplňují ještě úložné prostory – velká šatní skříň na uložení dámského oblečení.

Pokoj pro hosty

Po odchodu dětí řeší mnoho rodičů, co s uvolněným pokojem v bytě. Nejčastěji se pokoj využije jako pokoj pro hosty, aby se již dospělé děti mohly k rodičům vracet na návštěvu a přespat zde i se svou novou rodinou.

Prostor na koníčky

Budoucí prarodiče pokoj využijí při hlídání vnoučat. Pokoj lze ale také využít jako domácí pracovnu nebo kancelář. V uvolněném pokoji je také nově prostor na koníčky majitelů bytu – modelaření nebo třeba ruční práce. Další možností je zařízení domácí tělocvičny.

Slovo architektů

„Návrh interiéru není jen na míru prostoru, ale především na míru zákazníkovi,“ konstatují manželé Věra a Petr Tomíčkovi z firmy totostudio. „Předchozí větou lze charakterizovat hlavní myšlenku naší firmy, která se zabývá návrhy a realizacemi soukromých i komerčních interiérů. Designu se věnujeme souvisle od roku 2001 a v knihkupectvích můžete najít dvě naše autorské knihy, které se zabývají problematikou bydlení.“

Text: Jan Chára

Foto: totostudio

Typ projektu: rekonstrukce
Plocha: 10,4m2

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne