Proměna koupelnového jádra, kuchyně a předsíně

Datum: 11.12.2020
obrázek
Po odstranění starého koupelnového jádra jsem navrhla nové dispoziční řešení koupelny, WC, kuchyně, předsíně i atypické umístění pračky. V původní dispozici byla koupelna přístupná z kuchyně, což chtěli majitelé bytu změnit.

Dále majitelé požadovali ponechat WC oddělené a potřebovali poradit s návrhem nové kuchyňské linky, kterou by si představovali větší.

Větší kuchyňská linka

Navrhla jsem nové dispoziční řešení a to tak, že nyní se vchází do kuchyně přes obývací pokoj. Pro majitele bytu to ale není komplikace a toto řešení jim nevadí. Díky tomu vznikla kuchyně na původním místě, ale místnost je obdélníková a celá stěna naproti oknu tak skýtá dostatečně velký prostor pro novou větší kuchyňskou linku.

Pračka v předsíni

Toaletu jsem ponechala na původním místě. Koupelna se přesunula na opačnou stranu světlíku, směrem ke stěně sousedící s obývacím pokojem. Koupelna je jen o malinko větší, výhodou ale je, že pračka je umístěna odděleně, a to nestandardně v předsíni. Tam jsem navrhla výklenek, kde je pračka a k ní potřebné vybavení uloženo. Vše zakryté dveřmi, takže zvenku vše vypadá jako standardní vestavná skříň.

Dlažba v efektním lesku

V celém bytě jsem nechala původní dřevěnou podlahu, v prostoru předsíně, koupelny a toalety jsem na místo původního PVC navrhla dlažbu v efektním lesklém provedení, v dekoru šedého kamene a ve velkém formátu. Tuto dlažbu jsem v koupelně a na WC doplnila o bílé obkladačky, naopak v malém rozměru – jedná se o retro provedení s plastickým tvarováním hran.

Dřevo použito na nábytkových solitérech

Veškerý nábytek v bytě jsem navrhla v lesklém lakovaném provedení pískově šedé barvy. Vše je doplněno dekory - šedým kamenem na podlaze nebo hnědošedým kamenem na kuchyňské lince. Dále převažuje bílá barva na stěnách obytného prostoru a na obkladačkách. Svou roli v barevném řešení sehrává samozřejmě také přírodní světlé dřevo, které je použito na nábytkových solitérech, a také na malých detailech jako jsou například věšákové háčky.

Minimalistické vybavení

Vybavení kuchyně je naprosto minimalistické – jednoduchá rovná kuchyňská linka s vestavnými spotřebiči. Dále pak malý kuchyňský stůl s židlemi a dekorativní osvětlení či nástěnné hodiny. Ideální je komora, která skýtá další úložný prostor především pro potraviny.

Police v koupelně

V koupelně jsem navrhla pod umyvadlo odkládací polici. V rohu místnosti je velká vysoká skříň pro uložení dostatečného množství kosmetiky. Totožná skříň, pouze o malinko rozměrově menší, se vešla i na toaletu včetně odkládací police.

Pračka v předsíni

Prostor předsíně vymezuje nika pro pračku, která je přímo naproti vchodovým dveřím. Tuto situaci jsem vyřešila použitím velkého zrcadla přímo na tuto stěnu. V prostoru niky je místo nejen pro pračku, ale například i pro žehlicí prkno nebo vysavač. Vedle dveří jsem pak navrhla nábytkovou sestavu, která bude sloužit jako botník a nabídne také malé úložné prostory.

Pastelové tóny

Na vedlejší stěně jsou háčky pro odkládání svršků a malá stolička. Prostor předsíně je volný s ohledem na místo pro dětský kočárek a kola. Celý prostor jsem navrhla ve světlých pastelových tónech a nadčasových materiálech.

Text a vizualizace: Kateřina MlejnkováKateřina Mlejnková – návrhy nábytku a vybavení interiérů

Hlavním oborem a zároveň také jejím velkým koníčkem je navrhování nábytku a interiérů, jejich následná realizace se vším, co s vybavením interiérů více či méně souvisí a co vlastně dělá domov domovem. V letech 1997-2001 absolvovala SUPŠ obor nábytkářství. Od roku 2001 se zabývá projektováním interiérů a bytovým designem.


 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne