Klasický panelákový byt s nepřehlédnutelnou tváří moderny

Datum: 12.10.2020
obrázek
Nezáleží na tom, zda jde o luxusní obývací halu nebo hravý dětský pokoj, interiéry v pojetí designérky Kristiny Prokšové vypadají zkrátka pokaždé skvěle. Jsou moderní a přitom velmi útulné. V tomto případě se designérka zabývala přestavbou panelákového bytu.

„Klasický panelákový byt v Praze prošel částečnou rekonstrukcí. Změnili jsme podlahy, schovali kovové zárubně, vyměnili dveře, kuchyni dali nový face lift a nakoupili nebo vyrobili nový nábytek,“ vysvětluje majitelka bytu.

"Nové začátky"

„Celá revitalizace tohoto bytu trvala necelé tři roky. Vše se tvořilo postupně, podle rozpočtu. Na začátku byla myšlenka majitelky "na nové začátky". Tak jsme se do toho pustili. Nejprve jsme si stanovili koncept a jeli krok po kroku k novým zítřkům," poznamenává designérka Kristina Prokšová.

Začalo se přestavovat

Úplný začátek byl prašný, náročný a více méně stavební. Strhávaly se staré tapety, obklady, dávala nová podlaha, zakrývaly staré zárubně. „Jakmile byla překonána tato fáze, už nic nebránilo rozletu a začalo přestavovat,“ konstatuje designérka.

Kuchyni se vyměnila čílka, obklad se změnil na lakobel, postupně se dokupoval nábytek, byly vytvořeny nové úložné prostory a v neposlední řadě se také malovalo a tapetovalo.

Bez květin ani ránu

„Květinový motiv, který prochází celým bytem, byla látka, kterou si majitelka při návštěvě studia hned zamilovala a v tu chvíli nebylo co řešit. Použili jsme ji jako jednotící prvek celého interiéru. Pivoňky najdete na tapetě, na závěsech nebo také na dekoračních polštářích,“ vysvětluje designérka Kristina Prokšová.

Slovo designérky

„Vystudovala jsem rekvalifikační kurz na pražské Design škole v roce 2011. A jelikož se design stále vyvíjí, je nutné reflektovat všechny změny, proto se zájmem navštěvuji nejprestižnější světové designové veletrhy. Ráda získávám nové zkušenosti, a proto se aktivně zajímám o nové trendy v této oblasti života. Studovala jsem také v zahraničí, například v Německu, v Austrálii, v odlišných světadílech, kde jsem měla možnost poznat tamní bytovou kulturu a načerpat mnoho zážitků a zkušeností, které nyní doplňuji a rozvíjím. V roce 2013 jsem absolvovala seminář o interiérovém designu v Kalifornii. Mnoho mých realizací mi přineslo i příjemná setkání se zajímavými a milými lidmi. A hlavně potvrdilo, že design není jen o vizáži, ale také o lidech a o jejich názorech a snech,“ dodává s úsměvem designérka Kristina Prokšová.

Text: Jan Chára

Foto: Czech Deco Team

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne