Dvě varianty nové koupelny

Datum: 17.8.2020
obrázek
K proměně došlo na základě rekonstrukce původního bytového jádra se samostatným WC a malou koupelnou. Navrhla jsem dvě nové varianty, obě zahrnují stejné základní vybavení.

Vždy se jedná o spojení koupelny a WC. V koupelně nechybí malá pračka, umyvadlo se skříňkami, toaleta a sprchový kout.

Varianta A


Navrhla jsem standardní zaoblený rohový sprchový kout s posuvnými dveřmi. Vedle něj je malé umyvadlo, osazené na bílé zásuvkové skříňce. V obou případech jsem použila podomítkovou baterii.

Malá pračka ve skříni

Na protější straně je toaleta a vysoká nábytková skříňka, v jejíž spodní části je umístěná malá pračka. Skříňku jsem navrhla v kombinaci dvou materiálů – opakuje se bílý lak jako na umyvadlové skříňce v kombinaci se světlým dřevem.

Ve výklenku koš na prádlo

Skříňky pokračují až ke stropu a zaplňují celý prostor výklenku i nad toaletou. Jedná se o relativně velký nábytkový prvek, který skýtá dostatek prostoru pro uložení kosmetiky a hygienických potřeb. Do malého výklenku vedle sprchy se vešel koš na prádlo, věšáky a nástěnný radiátor.

Modré obkládačky s výrazným leskem

Provedení koupelny je jednoduché, navrhla jsem čtvercové světle modré obkladačky s výrazným lesklým efektem, jedná se o trendy barvu letošní sezony. Na podlaze jsem ponechala stejný materiál jako v celém bytě, vinyl s dekorem světlého dřeva. Sanitární keramika je standardně bílá, baterie a doplňky jsou s efektem bronzu, tedy do zlatohnědého odstínu.

Varianta B


Ve druhé variantě jsem vycházela z jiného uspořádání. Sprchový kout je vyzděný, větších rozměrů, v podstatě zabírá prostor původního WC. Dveře jsou křídlové v šířce 120 cm. Toaleta je naproti dveřím v prostřední části místnosti.

Kulaté umyvadlo osazené na skřínce

Naproti sprše, po celé stěně, je nábytková sestava zahrnující jak umyvadlovou skříňku, tak niku pro malou pračku. A navíc ještě vysokou skříňku s úložným prostorem a košem na prádlo. Kulaté umyvadlo je osazené na skříňce. Doplňky jsou v totožném provedení jako v předchozí variantě, jen jinak rozmístěné.

V matovém provedení

Na nábytek jsem navrhla klasickou modrou barvu, která je nyní velmi trendy. Skříňka je lakovaná v matném provedení a na dvířkách jsou viditelné vodorovné vyfrézované pásy, které působí jako reliéf a rozbíjí tak velkou modrou plochu. S ohledem na to jsem volila na stěnu světle krémové obkladačky, které jsou k modré kontrastní a působí čistě.

Dlažba s geometrickým vzorem

Krémová je trochu vhodnější, neboť čistě bílá by s modrou navozovala již příliš studený dojem v prostoru. Jako výrazný dekorativní prvek, který podtrhne modré pruhy a bílé prvky jsem použila dlažbu s geometrickým vzorkem v kombinaci bílé a šedé barvy.

Obě koupelny jsou navržené v trendy barevných odstínech a materiálech. Záměrně jsem chtěla navrhnout osobitější interiér nikoliv jednoduchý eklektický standard. Oba prostory jsou tak vždy něčím specifické a hraje v tom roli kombinace rozmístění nábytku versus estetika.

Text a vizualizace: Kateřina MlejnkováKateřina Mlejnková – návrhy nábytku a vybavení interiérů

Hlavním oborem a zároveň také jejím velkým koníčkem je navrhování nábytku a interiérů, jejich následná realizace se vším, co s vybavením interiérů více či méně souvisí a co vlastně dělá domov domovem. V letech 1997-2001 absolvovala SUPŠ obor nábytkářství. Od roku 2001 se zabývá projektováním interiérů a bytovým designem.


 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne