Závěsné květináče do interiéru i na terasu

Datum: 14.8.2020
obrázek
Závěsné květináče jsou v oblibě především v Anglii, kde domy a ulice zdobí obří květinové koule. U nás zatím dáváme přednost okenním truhlíkům. Možná i proto, že se lépe zalévají.

Pokud je ale závěsný květináč samozavlažovací, je péče mnohem snazší. Květinám se v něm skvěle daří a zalévat můžete až třikrát méně často než u běžných nádob. A nemusíte čekat až na jaro – své využití naleznou závěsné květináče také v interiéru.

Nový závěsný květináč Berberis

Oblíbené samozavlažovací nádoby Berberis má na svědomí dvojice mladých českých designérů ze studia WRKS a vznikly ve spolupráci s profesionálními zahradníky. Do stále se rozrůstající produktové řady nyní přibyl závěsný květináč Berberis.

Bez obav i do interiéru

Tento elegantní kousek se pyšní řadou vychytávek. Díky chytrému špuntu zůstane voda uvnitř a můžete jej tak zavěsit bez obav do interiéru. Pro venkovní použití špunt naopak vyjmete, abyste se vyhnuli možnému přemokření. Nebo popruh jednoduše odejmete a květináč postavíte na zem či květinový stolek. Po celém obvodu květináče je prstenec pro snadné dolévání vody do spodní nádoby, odkud se vláha díky speciálním knotům dostává do horní nádoby se zeminou.

Kombinace barev

Každý květináč nápaditě kombinuje vždy dvě barvy. Vybrat si můžete z pěti barevných variant – modré s bílou, terakoty s béžovou, bílé se zelenou a šedé se zelenou nebo béžovou – a dvou velikostí nádoby, s průměrem 26 nebo 30 cm. Odnímatelný závěsný pásek v šedé barvě umožní závěs o výšce 90 cm.

Text: Hana Laudátová

Foto: Plastia

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne