Stavební spoření - řešení pro rodinné finance

Datum: 03.12.2009
obrázek
Stavební spoření je již řadu let osvědčeným pilířem rodinných fi nancí. Však také tento produkt využívá prakticky polovina obyvatel České republiky. Květnový výzkum agentury AVE Marketing přitom doložil, že více než čtyři pětiny považují stavební spoření za užitečný produkt. A hlavními důvody jsou výhodné ukládání peněz a zajištění rodiny.

Každý pátý byt nebo rodinný dům byl spolufinancován ČMSS

Stavební spoření využívají lidé ve stále větší míře jako důležitý nástroj financování bydlení. Například do Českomoravské stavební spořitelny, která je v ČR největším poskytovatelem úvěrů na bydlení, si od zahájení činnosti do poloviny roku 2009 přišli lidé pro překlenovací úvěry a úvěry ze stavebního spoření v celkovém objemu již přes 200 miliard korun.
Více než čtvrtina úvěrových prostředků ČMSS směřuje do modernizací. Jejich podíl v tomto segmentu však nepochybně významně poroste. Stavební spoření a jeho úvěry jsou totiž ideálním
nástrojem financování energeticky úsporných opatření domácností.


S jakými jistotami může účastník stavebního spoření u ČSSM počítat?

Úroková jistota financování bydlení: Uzavřením smlouvy o stavebním spoření získává klient do budoucna i jistotu výhodného úročení úvěru na bydlení. Spořením si totiž automaticky postupně vytváří nárok na úvěr ze stavebního spoření. A jeho úrokové podmínky jsou pevně dané již ve smlouvě o spoření. Již dnes si tak klient může zajistit neměnný úrok z úvěru ve výši pouhých 3,7 procenta ročně.

Úroková jistota ve spoření: Úroková sazba spoření je pevná. Její výše odpovídá tarifu stavebního spoření, který si klient volí podle svých záměrů a potřeb. To znamená podle toho, zda preferuje garanci nejnižší úrokové sazby z úvěru ze stavebního spoření, nebo výnos ze spoření. Mimochodem úrokové sazby běžných bankovních spořicích produktů jsou na historickém minimu a stavební spoření se jim více než vyrovná již základním úročením vkladů.

Bezpečnost: Základem je pevné finanční zázemí největší a nejvyhledávanější stavební spořitelny v České republice. Samozřejmě i stoprocentní pojištění vkladů až do částky odpovídající 50 tisícům euro. A co je zvlášť významné, pro 85 procent českého obyvatelstva představuje právě stavební spoření nejbezpečnější formu investic. Právě to potvrdil výzkum, který exkluzivně pro ČMSS uskutečnila agentura SC&C.

Jedinečnost: Žádný jiný produkt na tuzemském finančním trhu nenabízí takové kvality jako právě stavební spoření.

Klientský servis: A ještě s jednou důležitou jistotou mohou zájemci a klienti počítat. Je to osobní finanční poradenství a profesionální klientský servis, které poskytuje více než 2 800 finančních poradců ČMSS po celé republice. Samozřejmostí je projekt na míru klientových záměrů, možností a potřeb.


Vyplatí se, aby měl svou smlouvu o stavebním spoření každý člen rodiny?

Přednosti stavebního spoření jsou základem pro uskutečnění důležitých životních cílů jednotlivých členů rodiny a týká se všech generací bez rozdílu. Finanční poradci hledají společně s klienty nejvhodnější využití volných prostředků rodiny. Prioritou je její zájem zabezpečit budoucnost. A zvlášť nyní je více než patrné, že stavební spoření je bezpečným přístavem pro rodinné finance. Co je přitom maximálně důležité, že smlouvy osob blízkých jde sdružovat do jednoho úvěrového případu.


Proč by měli rodiče začít spořit svým dětem co nejdříve?

Důvod je jednoduchý, aby se naše děti měly lépe. Vždy bude platit, čím dříve začneme, tím lepší vykročení do života dětem připravíme. Ve výbavě našich dětí by mělo mít stavební spoření pevné místo. Stále je nejvýhodnějším spořicím produktem v ČR, což platí nejen pro děti, ale úplně pro všechny. Navíc děti a mladí lidé, kteří ještě nedovršili věk 19 let, mohou získat 50% slevu z úhrady za uzavření své první smlouvy u ČSSM, maximálně 1500 Kč.


Jaké jsou hlavní výhody stavebního spoření u ČMSS?

■ Garantovaná úroková sazba. Zůstatek na vašem účtu stavebního spoření je výhodně úročen roční úrokovou sazbou až 2 % po celou dobu spoření.

■ Státní podpora ve výši 15 % z ročně uspořené částky, maximálně však z 20 000 Kč, tedy až      3 000 Kč ročně.

■ Atraktivní zhodnocení, čistý úrokový výnos dosahuje až 6,94 % ročně.

■ Zajištění bydlení. Možnost čerpat na bytové potřeby výhodný úvěr ze stavebního spoření s neměnným ročním úrokem od 3,7 % a zároveň přístup k široké nabídce překlenovacích úvěrů pro okamžité financování bydlení.

■ Úleva na daních, výnosy ze stavebního spoření jsou osvobozeny od daně z příjmu.

■ Bezpečí, vklady jsou ze zákona stoprocentně pojištěny do limitu odpovídajícího 50 000 euro.

 

 

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne