Dvě varianty zařízení ložnice

Datum: 4.8.2020
obrázek
Navrhla jsem dvě minimalistická zařízení malé ložnice v bytě v panelovém domě. Pokoj je malý 14,3 m2. Na stěny jsem navrhla světle šedou výmalbu, která se velmi dobře doplňuje s bílým nábytkem. Na podlaze je původní dřevěná parketová podlaha, kterou jsem obnovila a posunula do šedobílého odstínu.

První variantaJednoduchá dřevěná postel

V první variantě je dvoulůžková postel v maximálním možném rozměru 180x210 cm s odkládacími stolky a také policemi nad postelí. Postel je jednoduchá dřevěná v bílém provedení, bez ozdob a dekorací. Čelo je vysoké a dosahuje až k první polici. Vedle je pak malá šatna, která umožňuje odkládání svršků a díky tomu se v ložnici udržuje lépe pořádek.

Komoda jako designový prvek

Prostor je oddělný dřevěnou zástěnou v bílém provedení. V šatně jsou šatní tyče a policový regál pro uložení oblečení. Naproti je pak malá komoda, která je více dekorativní a slouží jako designový prvek, ale zcela funkční. Na stěně je zrcadlo a vedle komody čalouněný taburet.

Převažuje bílá barva

V rohu u zrcadla je stojací lampa, kromě ní a stropního světla jsem navrhla dvě závěsná malá světla k posteli. Prostor je světlý, převažuje bílá barva. Dekorativní prvky jako závěsné lampičky či komoda jej oživují, stejně jako použitý textil.

Druhá variantaBarevné řešení pokoje

Ve druhé verzi jsem ponechala barevné řešení pokoje – zůstal bílý nábytek i šedá výmalba. Rovněž jsem ponechala umístění i velikost postele s policemi nad ní a závěsnými světly. Zrušila jsem šatnu a použila standardní řešení – klasické skříně. Ty jsou v bílém provedení s černým designovým kováním, zároveň vykrývají celý prostor stěny i nade dveřmi.

Černá kovová konstrukce

Skříň tak nabízí maximální možné využití prostoru. Naproti posteli je pak subtilní policový regál, černá kovová konstrukce se skleněnými policemi. Vhodný pro odkládání věcí i ukládání krabic s drobnostmi. Nad ním visí zrcadlo. Vypustila jsem stojací lampu a čalouněný taburet jsem přesunula k posteli.

Praktické řešení

Verze s šatnou může být prostorově omezující, nabízí ale praktické řešení a možnost odkládání svršků a lepší řešení pořádku. Druhá varianta méně zaplňuje prostor nábytkem, ale neskýtá tolik možností ukládání věcí.

Text a vizualizace: Kateřina MlejnkováKateřina Mlejnková – návrhy nábytku a vybavení interiérů

Hlavním oborem a zároveň také jejím velkým koníčkem je navrhování nábytku a interiérů, jejich následná realizace se vším, co s vybavením interiérů více či méně souvisí a co vlastně dělá domov domovem. V letech 1997-2001 absolvovala SUPŠ obor nábytkářství. Od roku 2001 se zabývá projektováním interiérů a bytovým designem.


 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne