Chcete další pokoj? Zasklete si balkon

Datum: 16.7.2020
obrázek
Vyřešit nedostatek obytného prostoru v panelovém bytě nemusí být až tak složité, jak se na první pohled zdá. Stačí využít plochu, kterou už máte k dispozici. Pořiďte si kvalitní zasklení a proměňte svůj balkon nebo lodžii na další obytnou místnost, kterou alespoň část dne využijete po většinu měsíců v roce.

Pokoj navíc

Balkony a lodžie mnoha panelových domů nevypadají právě vábně. Možná i vás občas napadlo, zda by tento prostor nešlo využít jinak a lépe než jenom jako skladiště nebo místo k sušení prádla. Řešení je přitom nasnadě: zasklení.

Se systémy ALUMISTR založenými na švédské a české technologii v podstatě získáte další obytný pokoj či zimní zahradu. Zasklívací systémy současně vytvářejí izolační podporu stávající tepelné ochrany budov, tedy těsnění oken a dveří. Navíc zvyšují ochranu domova proti hluku, prachu, exhalacím, dešti a extrémním teplotám, ať již míří do plusu či naopak. Zní to jako reklamní sdělení, ale je to skutečnost: dodatečné zasklení řeší problém vašeho balkonu, navíc nejenže rozšiřuje užitnou plochu bytu, ale přirozeně i zvyšuje komfort bydlení.

S rámem, nebo bez rámu?

Uvažujete o zasklení balkonu či lodžie a nevíte, který systém zvolit? Obě varianty mají své přednosti.

Bezrámové zasklení je tvořeno skleněnými tabulemi s transparentním meziskelním těsněním. Toto řešení poskytuje nerušený výhled přes prosklenou plochu a oceníte ho také při mytí skleněných tabulí, ke kterým se díky otočnému systému otevírání pohodlně dostanete i z vnější strany. Bezrámová varianta si zároveň lépe poradí s atypickými tvary včetně zasklení do oblouku.

Rámové zasklení tvoří okna v hliníkových rámech, která se posouvají po kolejnici a skládají za sebe. Tento systém lépe odolává nepřízni počasí. Je těsnější, takže při dešti nehrozí zatékání, a méně hlučný při silném větru. Při náhlém dešti ho uzavřete jediným tahem a stejně snadno celý prostor otevřete slunci. Na rámy se lépe montuje stínicí technika a snadněji se zabezpečí proti zlodějům. Okna rámového systému při manipulaci nezabírají žádný prostor, takže nic nebrání umístit na balkon posezení či sušák na prádlo.

Ať už zvolíte rámové nebo bezrámové zasklení, v obou případech bude zárukou dlouhé spokojenosti volba kvalitního systému od prověřeného dodavatele. S výběrem toho správného řešení vám poradí největší tuzemský výrobce zasklívacích systémů společnost ALUMISTR SE (www.alumistr.cz).

Text a foto Alumistr

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne