Tyrkysová, modrá, bílá

Datum: 6.7.2020
obrázek
Jsou lidé, kteří oželí nějaký ten metr čtvereční podlahové plochy bytu na úkor atraktivity lokality, ve které se byt nachází a pak je druhá skupina lidí, kteří se raději vzdají atraktivní lokality na úkor většího bytu.

A do této skupiny se zařadila i mladá rodina se dvěma dětmi, která bydlela v menším bytě v širším centru Prahy, ale pak se jim naskytla příležitost se přestěhovat do většího bytu po rodičích v menším středočeském městě nedaleko Prahy. Tam je dostupná veškerá občanská vybavenost pro spokojené žití této mladé rodiny a cesta do centra Prahy jim netrvá déle než 30 minut.

Komplexní modernizace

Vzhledem k faktu, že byt byl v původním stavu bez jakékoliv modernizace, byl předpoklad, že před nastěhováním bude nutné provést komplexní modernizaci, aby byt vyhovoval současným potřebám a trendům. Na základě referencí se majitelé obrátili na stavební společnost Nabastav, aby se poradili s odborníky a získali projektovou dokumentaci připravované rekonstrukce.

Propojení obývacího pokoje s kuchyní

„Byt byl řešen jako čtyřpokojový se samostatnou kuchyní, ale veškeré vnitřní dělící příčky byly provedeny z dřevovláknitých desek, jejichž stav nebyl zrovna uspokojivý. Vzhledem k požadavku drobnějších dispozičních úprav bylo nutné celou vnitřní dispozici vybourat a dělící příčky nahradit novými, a to z plynosilikátových tvárnic,“ konstatuje Martin Klíma z dodavatelské společnosti. Drobnější dispoziční úpravy spočívaly v propojení obývacího pokoje s kuchyní, což je dnes velkým trendem. Vznikl otevřený prostor pro každodenní fungování celé rodiny.

Zvětšení koupelny

Dalším požadavkem bylo zvětšení koupelny tak, aby zbylo místo na úložné prostory, které jsou v současné dispozici nejen v koupelně, ale efektivně je využita zejména chodba, po jejíž celé jedné straně je řada vestavěných skříní. V koupelně je místo vany umístěn sprchový kout, umyvadlo se skříňkou a prostor pro pračku.

„Vedle sprchového koutu vznikla vyzděná a obložená nika, do níž byla vsazena čelní dvířka a police, které splňují veškeré požadavky na úložný prostor v koupelně. Dalším požadavkem mladých majitelů bytu bylo nepatrně dispozici ozvláštnit. Tak vznikla oproti striktně pravoúhlé dispozici původního bytu rozšiřující se chodba směrem do obývacího pokoje s kuchyňským koutem a podobné řešení se opakuje i na druhé straně bytu v ložnici rodičů,“ popisuje Martin Klíma.

Výměna otopných těles

Po dokončení hrubých vyzdívek došlo ke kompletní výměně všech vnitřních rozvodů elektroinstalace, včetně bytové rozvodnice. Současně byl proveden rozvod slaboproudých rozvodů pro napojení kabelové televize a síťový rozvod pro počítač. S novými vyzdívkami byly samozřejmě vyměněny i všechny instalační rozvody vody, kanalizace a vzduchotechniky pro koupelnu s WC i kuchyni. Na přání majitelů došlo i k výměně všech otopných těles za modernější desková.

Sádrokartonový podhled se zápustnými LED svítidly

V prostoru obývacího pokoje s kuchyní, chodby a koupelny s WC byl proveden snížený sádrokartonový podhled se zápustnými LED svítidly a prostor podhledu byl též využit pro vedení elektroinstalací, aby se eliminovalo sekání v betonových stěnách.

"Neviditelná" dvířka

V koupelně je osazena sprchová vanička Jika se skleněnou sprchovou zástěnou a umyvadlo se skříňkou Jika, nad umyvadlem je osazena galerka s osvětlením. Bylo použito závěsné WC se zabudovanou splachovací nádržkou, přístup do instalační šachty, která je umístěna za zadní stěnou WC, je zajištěn podobkladovými dvířky, která jsou v zavřeném stavu téměř neviditelná, neboť obložený povrch splývá s okolním obkladem. Do prostoru kuchyně byla na míru vyrobena kuchyňská linka, která obsahuje veškeré jak potřebné vybavení, tak i dostatečný pracovní prostor.

Pestrobarevná série Fineza Happy

Výběr obkladů a dlažby do koupelny byl zcela na majitelích bytu, kterým se zalíbila pestrobarevná série Fineza Happy velikost 20x40 cm v bílo-tyrkysové kombinaci, která se podobně opakuje i na toaletě.

Podlaha z lepených vinylových dílců

Podlaha v ostatních částech bytu je zvolena pro svoji nenáročnou údržbu z lepených vinylových dílců Thermofix v dekoru Mozaika Trend. „Před samotnou pokládkou bylo nutné povrch zbavit původních zbytků lepidla, vybrousit nerovnosti a celý podklad vylít samonivelační stěrkou, jejíž povrch je po finálním přebroušení již dostatečně rovný a hladký pro pokládku tohoto typu podlahové krytiny“, shrnuje Martin Klíma.

Bezpečnostní dveře s požární odolností

Vstupní dveře byly nahrazeny bezpečnostními s požární odolností, které byly osazeny do původní ocelové zárubně. Vnitřní dveře byly použity tradiční otevíravé s obložkovými zárubněmi v jednotném povrchu z CPL laminátu od firmy Gerbrich.

Text: Jan Chára

Foto a plánky: NabastavNabastav s.r.o.

Specialista na rekonstrukce bytových jader a bytů. Zkušenost je jedním z hlavních pilířů úspěchu v jakémkoliv oboru. Rekonstrukcím se naši pracovníci věnují nezávisle již mnoho let. Pokud se k tomu přidá zájem, vstřícnost a zápal, pokud je práce koníčkem, máte vyhráno. Výsledky práce pak vždy mluví za vše.


 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne