Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Datum: 10.6.2020
obrázek
Hledáte vhodný dárek pro své blízké či přátele, kteří si zatím ještě neví rady, jak nejlépe zařídit svůj bytový interiér, aby co nejpříjemněji vyhovoval jejich osobnímu životnímu stylu? Nebo byste sami rádi proměnili svůj interiér, přizpůsobili jej svým potřebám a hledáte inspiraci? Tou se může stát publikace, která je na českém knižním trhu zcela netradičním pojednáním o interiérových stylech. Jedná se o problematiku, která na své zpracování čekala dlouhá léta.

Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a čtenářům ji nabízí vydavatelství Baron. Publikace, pochopitelně bohatě vybavená ilustračními fotografiemi, představuje celkem sedmnáct rozdílných stylů, s nimiž se v zásadě setkáváme u bytových interiérů. Dělí je do čtyř skupin: moderní, venkovské, romantické a avantgardní.

Co každý jednotlivý styl vytváří

To ovšem nevystihuje přesně, co se v knize dozvíme. V úvodu každé kapitoly najdete pojednání o osobě, která si daný styl oblíbila, o profilu osobnosti, kterou zrcadlí. Víte třeba, že vyznavačem minimalistického stylu je často člověk, kterému nechybí patřičný rozhled a velkorysost? Nebo že zastánci skandinávského stylu jsou nekonformní, nevážou se příliš na hmotné věci a nejvyšší hodnotou jsou pro ně vřelé lidské vztahy a láskyplná rodina? V dalších oddílech kapitoly, které se jmenují například Atmosféra, Barevnost, Podlaha, Nábytek, Svítidla, Doplňky, autorka knihy rozebírá vše, co každý jednotlivý styl vytváří.

Míra souznění

Zkušenosti a tedy i podklady pro tuto knihu sbírala Veronika Haroldová, autorka a majitelka ateliéru se specializací na návrhy interiérů, během své dvacetileté praxe a každé z více než 260 realizací v soukromém i veřejném sektoru. „Navrhování interiérů je pro mne mnohem víc, než pouhou prací - je především zábavou, radostí a celoživotní vášní. Jsem vděčná za možnost poznávat s každou zakázkou nové a zajímavé lidi. Z klientů se často během let stávají přátelé. Během návrhu je totiž žádoucí jistá míra souznění, která jedině vede k požadovanému výsledku, kdy interiér věrně zrcadlí nitro svého majitele,“ říká autorka.

Vázaná publikace formátu A4 má 212 stran, na nichž je 241 vybraných fotografií a vydalo ji nakladatelství Baron. Všech sedmnáct mood-boardů k jednotlivým stylům naleznete na www.haroldova.cz stejně jako více informací o práci autorky. Krásná publikace se může stát vhodným dárkem. Stačí dojít do knihkupectví.

Text: Jan Chára

Foto: archiv redakceJejí práce mnoha podob

Veronika Haroldová vystudovala fakultu architektury ČVUT. Po praxi v několika projekčních kancelářích založila v roce 2003 vlastní architektonický ateliér se specializací na návrhy interiérů. V roce 1996 vyhrála soutěž na logo divadla ABC, kde do roku 2000 pracovala jako výtvarnice. Během své dvacetileté praxe shromáždila ve svém portfoliu více než 260 realizací různého rozsahu ze soukromého i veřejného sektoru.

Ve svém ateliéru se věnuje stavebním úpravám dispozic, návrhům interiéru a designu originálních svítidel či nábytku. Autorčina práce nezřídka přesahuje i do oboru grafiky a reklamy. Publikační činnost Veroniky Haroldové je velmi široká. Její příspěvky najdete v řadě časopisů a serverů o bydlení. Od roku 2010 je také spoluautorkou několika televizních pořadů.

Více informací najdete na www.haroldova.cz.


Slovo autorky publikace Styly interiérů

Moji milí čtenáři,

dostává se vám do rukou luxusní kniha plná atraktivních fotografií, která jako první přehledně shrnuje sedmnáct současných interiérových stylů. Podrobně vás s nimi seznámí a navíc ke každému stylu nabízí profil osobnosti – charakteristiku člověka, kterému se styl bude líbit, vyhovovat mu, zkrátka bude pro něj ideální. Současně jsem vytvořila soubor mood-boardů neboli nástěnek designéra, které vizuálně zachycují atmosféru jednotlivých stylů. Najdete na nich typický nábytek, svítidla, doplňky a textil, které vám pomohou při výběru a nákupu konkrétního vybavení. Mood-boardy najdete na webových stránkách www.haroldova.cz.

Kniha je napsaná pro vás všechny, které nejen baví a zajímá interiérový design, ale současně rádi přemýšlíte o souvislostech mezi svým domovem a životem. Pokud je tedy pro vás zařizování milým koníčkem, zálibou nebo třeba jen tajným snem, stane se tato výpravná publikace tím nejlepším rádcem a přehledným průvodcem interiérovými styly. Přeji vám příjemně strávený čas s knihou a věřím, že se vám na cestě ke krásnému a stylovému interiéru vašeho domova stane inspirací.

Veronika Haroldová

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne