Zkusme to bez klasického zámku

Datum: 3.6.2020
obrázek
Otočné dveřní křídlo bez zámku a bez kliky? V jednoduchosti se nachází nejen krása, ale také okonalost! Seznamte se… inovativní systém otevírání dveří – M&T magnetic.

Dokážete si představit, že otočným dveřím zmizí klika a z jejich zámku dokonce i střelka? A přitom se dveře krásně dovírají, otevírají a pevně drží v zárubni? Horká novinka M&T magnetic vám dokáže, že to jde! Tento inovativní systém otevírání a zavírání funguje na principu velmi silných magnetů umístěných do dveřní zárubně. Jejich protikusem je pak blok z magnetické nerezové oceli zabudovaný ve dveřním křídle. Když se k sobě obě části přiblíží, magnetická síla dveře plynule a téměř neslyšně dovře, a to bez vysunutí jakékoli střelky v zámku. Zavřené dveřní křídlo drží pouze magnetická síla… a to skutečně pevná! Magnety se vzájemně míjí, nedotýkají se, proto je při dovírání slyšet pouze dotek dveří do těsnění. Otevírání dveřního křídla je pak absolutně bezhlučné.

Tím, že v systému nedochází k žádnému mechanickému kontaktu, je eliminováno opotřebení součástek, a tak i prodloužena životnost celého systému.

„Více než dvacet let se věnujeme výrobě kvalitních dveřních klik, které neustále zdokonalujeme. I přesto ale víme, že dveře s klikou nejsou zcela bezporuchové, potřebují pravidelnou údržbu a později i servisní zásahy,“ říká Roman Ulich, hlavní designér společnosti M&T a konstruktér systému M&T magnetic, a dodává: „Proto jsme chtěli víc. Vyvinuli jsme systém inspirovaný otevíráním lednice, systém ovládání dveří bez kliky, bez zámku, a tudíž bez údržby, servisu i bez závad – vyvinuli jsme Magnetic.“ 

Dokonalé ovládání dveří, tečka.
Bez kliky, bez zámku, bez elektroniky, bez závad…

Sílu magnetů lze velice snadno a intuitivně regulovat za pomoci malého imbusu. Jeho pootočením se k sobě magnety přiblíží, nebo naopak oddálí, a tím se zvýší, nebo sníží síla jejich vzájemného působení.

Systém M&T magnetic je doplněn o originální úchopná madla, která se vyznačují propracovanou ergonomií při zachování minimalistického vzezření. U vybraných modelů je pomocí magnetických destiček vyplněn ovládací prostor madel povrchem identickým s dveřmi. Tak zůstává viditelná pouze okrajová kontura madla a jeho úchopná plocha. Ovšem to není vše. „Součástí některých modelů madel, například YES! nebo OKO, je rovnou integrované zamykání WC/koupelna. To přináší dosud nepoznaný dojem, protože zámek nenarušuje designovou čistotu dveřního křídla,“ vysvětluje Roman Ulich.

Všechny modely jsou připraveny v různých povrchových úpravách pro dokonalé sjednocení s povrchem dveří i celým interiérem. Nejedná se o nástřik či nátěr, ale o speciální technologií nanesenou tvrdou kovovou vrstvu, která garantuje vysokou odolnost vůči oděru a poškrábání. Inovativní řešení systému M&T magnetic bylo potvrzeno udělením národního patentu.

Text: Martina Rychetská

Foto: MaT

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne