Malý loft ve velkém stylu

Datum: 4.5.2020
obrázek
Málokdy se podaří vyladit projekt od prvních půdorysných myšlenek až po poslední textilii a rozmístění obrazů na stěnách. Klient byl v tomto případě nakloněn tomuto typu spolupráce a k tomu disponoval sám velkým smyslem pro design a citem pro detail.

Tato kombinace vyústila ve velmi příjemnou spolupráci, na jejímž výsledku je to opravdu, podle našeho názoru, vidět.

Jedná se o developerský byt

„Řešená garsoniéra se nachází v rekonstruovaném objektu bývalé továrny Regula. Industriální atmosféru vytvářejí vysoké stropy s viditelnými trámy. Jedná se o developerský byt, ve kterém si již klient zvolil podlahové povrchy a zařídil si zde kuchyni a koupelnu,“ poznamenává Ing. arch. Štěpán Svejkovský ze společnosti Mooza architecture.

Rozdělení na zóny

Základní myšlenkou spolupráce bylo zachovat zde otevřený a vzdušný prostor s industriálním dotekem, ale zároveň byt rozdělit na soukromou a veřejnou zónu, aby odpovídal náročným požadavkům klienta.

Dominantním prvkem knihovna

Dominantním prvkem v prostoru, který zastává dělící funkci, je otevřená knihovna do veřejné části kuchyně s obývacím pokojem, která v sobě zároveň ukrývá i šatní skříň orientovanou do soukromé části ložnice a pracovny.

Na ostrůvek navazuje skleněný jídelní stůl

„V centru dispozice kraluje kuchyňský ostrůvek, který objímá středový nosný sloup a lze ho využít jako rozšíření pracovní plochy kuchyně i jako místo k sezení na barových židličkách a tím umožnit posezení ve větším počtu přátel,“ konstatuje architekt Štěpán Svejkovský.

Úložný prostor v ostrůvku je mobilní na kolečkách a je možné jej libovolně přesouvat. Na ostrůvek navazuje skleněný jídelní stůl podepřený lehkou ocelovou konstrukcí.

Manželská postel a květiny

Soukromá část za nábytkovým prvkem knihovny s šatní skříní poskytuje prostor pro jednoduchou manželskou postel. Tento prostor je doplněn květinami a zajímavým sedátkem vyrobeným z pařezu. Pracovní kout, který je tvořen antracitovým korpusem jedné z knihoven a bílým nábytkovým dílem, je doplněn kancelářským křeslem s bílým podnožím.

Kontrast světlých barev s antracitovým dekorem

Nábytek na míru je pojednán do neutrálních světlých barev v kontrastu s antracitovým dekorem a ocelovými černými prvky jako například manželská postel s nočními stolky, šatní tyč ve vstupní hale či podnoží pod jídelním stolem. Interiér je doplněn předměty v pastelových a přírodních barvách.

Dávají bytu jedinečnou atmosféru

Navržený interiér doplnil klient o vlastní zásobu knih, mimo jiné o architektuře. Krom toho se obklopil velkým množstvím květin a autorskými grafikami, které dávají bytu jedinečnou atmosféru.

Slovo architekta

„Jsem moc rád, že jsem mohl navrhovat a realizovat interiér pro klienta, který mi důvěřoval. Klienta, který má smysl pro design a cit pro detail. Opravdu příjemná spolupráce,“ dodává s úsměvem architekt Štěpán Svejkovský.

Text: Jan Chára

Foto: Tomáš Hejzlar

Technické údaje

  Autor   Ing. arch. Štěpán Svejkovský, Mooza architecture
  Lokalita   Praha 4 - Nusle
  Užitná plocha   59 m2
  Projekt - realizace   2017 - 2019

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne