Dokonalá harmonie barev

Datum: 22.4.2020
obrázek
Kombinování odstínů stěn a zařízení v místnostech vyžaduje cit i důkladnou přípravu. Základním pravidlem je, že barva zdí by se měla přizpůsobit vybranému nábytku a textiliím a samotná výmalba stěn by měla vždy přijít až na závěr. Kolekce barev Dulux Colours of the World obsahuje širokou paletu odstínů, která vám usnadní výběr vhodné kombinace. V kolekci najdete odstíny všech základních barev – bílá, šedá, hnědá, žlutá, oranžová, červená, fialová, modrá a zelená.

Jestliže chcete vytvořit harmonický interiér, volte odstíny jedné barvy, které dále můžete kombinovat s neutrálními tóny. Naopak, pro vytvoření kontrastu je vhodné použít barvy na protilehlých pozicích barevného kruhu (například žlutou a fialovou nebo modrou a oranžovou). V případě rozdělení jedné místnosti na více funkčních zón by jedna základní barva měla spojovat všechny dílčí části místnosti.

Pokud vás zajímá, jak konkrétní barvy budou slušet vašemu domovu, vyzkoušejte chytrou aplikaci Dulux Visualizer, která vaše stěny virtuálně přemaluje. Aplikaci si stáhněte zdarma na App Store nebo Google Play a můžete začít tvořit.

Výběr interiérové barvy

Důležitým faktorem pro výběr interiérové barvy je i velikost a tvar místnosti. Obecně platí, že do menších pokojů se více hodí barvy světlé, naopak ty tmavé pomohou zútulnit velké prostory. Studené odstíny modré pokoj opticky prodlouží a teplé odstíny červené nám dají pocit, že se stěny přibližují.

Dokonalou harmonii v místnosti mohou lehce narušit skvrny na zdi způsobené náhodným ťuknutím nebo pocákáním. V místnostech, kde hrozí nechtěné nehody, dejte proto raději přednost vysoce odolným omyvatelným barvám (třída otěru I. nebo II.).

Spolupráce s designéry

Kolekce barev Dulux Colours of the World se inspiruje nejkrásnějšími světovými destinacemi a byla vybrána ve spolupráci se světovými i českými designéry. Za pomoci barevných kombinací se tak můžete ocitnout na Krétském ostrově, v Kalkatě, na sluncem zalitém Cejlonu, v Tibetu, ve vášnivé Andalusii, v malebné Provence, na ledovcové Antarktidě, v nespoutané Skandinávii či na ostrově Bali. Barvy jsou výjimečné svou vysokou krycí schopností a vydatností až 14 m2/l. Zvláště v dětských a obývacích pokojících pak oceníte jejich extrémní odolnost vůči otěru a vysokou omyvatelnost.

Nezapomínejte, že součástí her s barvami v interiéru je i barva, jakou zvolíte pro strop. Pokud je vysoký, natřete jej tmavším odstínem, abyste docílili jeho optického snížení. Jinak volte raději neutrální bílou.

Dulux Tester

Díky revoluční novince Dulux Tester si můžete odstín vyzkoušet přímo na vaší stěně. Volba správné barvy tak už není žádný problém. Dulux Tester má integrovaný váleček a dávkovač. Protřepete-otevřete-malujete. Je to úplně jednoduché! K dispozici je celkem 90 testerů, které představují všechny barvy z kolekcí Colours of the World a EasyCare. Máte tak unikátní možnost vidět barvu přímo na vaší zdi, a to pouze za 29 Kč. Vyzkoušejte několik odstínů, vyberte ten váš a pusťte se do malování.

Text: Kateřina Smolíková

Foto: Akzonobel

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne