Jeďte se léčit…do lázní!

Datum: 30.3.2020
obrázek
Trpíte častými nemocemi dýchacích cest, každoročně se potýkáte s alergiemi, máte astma, nebo si jen potřebujete pořádně odpočinout? S tím vším pomohou lázně!

Rada na začátek: Nenechte se odbýt…

Lázně jsou přeplněné, stejně vám tam nepomohou…ať už jste se setkali s různými reakcemi od svého praktického lékaře, nenechte se odbýt. Na lázně máte totiž v případě zdravotních obtíží nárok. A na základě čeho vás doporučí? „Lékař vypisuje návrh na lázeňskou péči podle tzv. indikačního seznamu. Ten určuje, jaká onemocnění léčí dané lázně, a jak často má nemocný na lázně nárok. Nahlédnout je do něj možné na webových stránkách konkrétních lázní,“ informuje Ing. Jiří Dědek, výkonný ředitel Lázní Luhačovice, a. s.

Plánujte, je to hračka!

Následné plánování pobytu v lázních není složité, jen je dobré dopředu vědět několik věcí. „Je potřeba počítat s ím, že návrh u dospělých platí tři měsíce od data, kdy jej lékař vypíše. Pokud pacient během této doby pobyt nenastoupí, poukaz propadá,“ radí Jiří Dědek a doplňuje: „Největší nápor je na lázeňské kapacity v létě, ale když vyrazíte na podzim nebo v zimě, má to své výhody.“

Do lázní v zimě? Proč ne!

  • vzduch bez sezonních alergenů
  • nižší doplatky na služby, které nehradí pojišťovna
  • méně lidí, a proto možnost vybrat si ze širší nabídky volných ubytovacích kapacit i parkovacích míst
  • možnost nastoupit pobyt téměř ihned nebo se na termínu domluvit
  • nerušený genius loci lázeňské kolonády

A jak poznat kvalitní lázně?

Kvalitní lázně především poskytují komplexní péči, a to například znamená, že se lázeňský lékař při vstupní prohlídce nezaměří jen na hlavní problém, se kterým jste přijeli, ale zváží váš celkový stav a podle toho nastaví léčbu. Potom, nejen že lázeňské léčebné procedury provádí školení odborníci, ale navíc je při nich využíván přírodní léčivý zdroj. „K léčbě u nás využíváme mimo jiné i vodu z pramene Vincentka, který má unikátní obsah minerálních látek a je vysoce proplyněný oxidem uhličitým. Pacientům s dýchacími obtížemi například pomáhá inhalace, na atopické ekzémy zase doporučujeme uhličité koupele,“ říká Jiří Dědek.

TIP

Wellness s lázeňskými bonusy

A to ještě není vše! Abyste si odpočinuli, nemusíte v lázních strávit obvyklé týdny. Kvalitní lázně nabízejí i variantu krátkodobých pobytových balíčků. A přesto, že nejde přímo o tradiční léčebné pobyty, výhodou je, že bonusy lázeňského zázemí zůstávají! Rozhodně byste proto neměli minout hotel Alexandria, kde si stihnete dobít baterky i za víkend! Přímo do hotelu je totiž například přiveden léčivý pramen vysoce proplyněný CO2 a s unikátním složením minerálů. Jeho účinky si můžete užít při využití balíčku Relax&Wellnes nebo Prodloužený víkend, které zahrnují mimo jiné uhličité koupele. U Víkendu EXKLUZIV objevíte zase obličejový spa rituál, hydromasážní rituál s barevnou terapií a jemnou aromaterapeutickou mlhou nebo slavnostní večeři ve Francouzské restauraci a mnoho dalšího.

Více informací na www.lazneluhacovice.cz.

Text: Aneta Filipová

Foto: Lázně Luhačovice

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne