Lodžii můžete mít…

Datum: 25.3.2020
obrázek
I když dům, v němž bydlíte, byl postaven bez ní. Nové technologie umožňují předsazené lodžie k takovým domům instalovat. Stojí to sice nějaké peníze, ale jde to. Neratovická společnost KASTEN už mnoha lidem jejich přání uskutečnila.

Osazení lodžií v Milánské

Kasten se revitalizacemi, rekonstrukcemi a zateplením bytových domů zabývá od roku 1996. Dnes přidává i instalaci lodžií na domy, kde dosud nebyly. Anebo ty stávající lodžie zvětšuje. Příkladem může být osazení lodžií na poměrně rozsáhlý bytový soubor v Milánské ulici v Praze 10 nebo podobný v Rilské ulici v Praze 4. O kvalitě jejich práce a o jejich renomé svědčí mimo jiné, jak říká jednatel společnosti Ing. Aleš Kocourek i to, že když začali tenhle „nový produkt“ v rámci revitalizace bytových domů připravovat, mezi prvními zájemci byla bytová družstva a SVJ, jimž v minulých letech už domy revitalizovali a zateplovali.

Změna paneláků při revitalizaci

Revitalizací a rekonstrukcemi především panelových domů se totiž mnohé změnilo. „Paneláky“, šedivé, strohé, zanedbané, se díky novým majitelům, bytovým družstvům a SVJ, proměnily za uplynulých třicet let v poměrně pohledné, barevné, moderně vybavené domy, a byty v nich, díky rekonstrukcím, které si majitelé dopřáli a sami zaplatili (na rozdíl od dřívějšího OPBH, který často nebyl ani schopen opravit protékající záchod), se v mnoha případech staly velmi komfortními. A jak to tak bývá, začalo lidem chybět ještě něco málo k úplné spokojenosti. Terasy. Současné novostavby je mnohdy mají. U panelových domů to v době, kdy se stavěly, nešlo. Na některých byly možné jen lodžie.

Zateplování domů však přineslo problém. Lodžie se po instalaci zateplení poněkud zmenší. A tak bylo vymyšleno jejich zvětšení. Pro domy, které lodžie nemají, jejich instalace. A není to, na první pohled, příliš složité.

Technicky náročná akce

Nicméně při pohledu z druhé strany je třeba vidět, že jde o technicky náročné akce. Z hlediska statiky, pevnosti a stability konstrukce, kdy prioritou je bezpečnost uživatelů. Všechno je nutné přesně spočítat a pečlivě provést. Předat uživatelům s přesvědčením, že se budou cítit komfortně a nebudou mít obavy, že lodžie spadne a oni s ní.

KASTEN tyhle obavy nemá. Motto firmy je:
„Za skvělou stavbou pečlivá firma“. Reference to potvrzují.

Kontakty: KASTEN spol. s r.o.; Větrná 145, 277 11 Neratovice – Byškovice
Tel: +420 318 647 150; +420 318 647 152; e-mail: info@kasten.cz; www.kasten.cz

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne