PANEL PLUS NALEZNETE TAKÉ V PRODEJNÁCH GECO

Datum: 16.10.2009
obrázek
V tomto vydání časopisu navštívíme rodinu z jednoho pražského sídliště a ukážeme Vám, jak si zařídila panelákový byt. Představíme Vám jedinečné řešení kuchyňské linky, která je vhodná pro malé panelákové byty. Celkové rekonstrukci neunikla ani koupelna. Od bourání až po zařizování doplňky Vás provedeme krok za krokem. Zima přišla letos trochu dříve, a tak jsme se zaměřili především na úspory energií v rámci projektu Zelená úsporám. Tipy na financování a pojištění naleznete ve Finanční příloze.

 

Když si čtyřčlenná rodina s dospívajícími dvěma dětmi pomůže ze sídlištního 2 + 0 k panelovému bytu 3 + 1, je to znatelný posun. Má-li však každý z členů rodiny svoje nároky na prostor, i takové vylepšení se může docela snadno rozplynout a na další starosti je zaděláno. V rodině Pechů tyhle prostorové nároky měli.
Tatínek Jaroslav Pech má ovšem díky své fortelnosti a vzdělání truhlářskou latinu takříkajíc v malíku. Mimo to provozuje i svoji firmu s vestavěným nábytkem, a tak vládne řadou konkrétních zkušeností a nemá nouzi ani o chytré nápady a kreativní řešení. Bylo by přece jen divné, kdyby je poskytoval svým zákazníkům a vlastní rodině je nedopřál. "Na kovářovu kobylu v našem případě opravdu nedošlo, ale je fakt, že půl roku jsme měli místo kuchyňské linky banánové krabice," říká Jaroslav Pech. A jak to dopadlo? To se dozvíte v reportáži Zabydlování s řemeslnou invencí.


Tradiční česká značka Koryna uvádí na trh nejen nejjednodušší kuchyňská řešení, ale i řadu dalších progresivních prvků. V současnosti jde především o používání nových materiálů, jednoduchých konstrukčních řešení a dalších technických vymožeností. Zároveň přichází Koryna s několika novinkami, mezi nimiž vyniká kuchyň ON2. Unikátní funkcionalistický výrobek pro přípravu jídel byl uveden na trh ve světové premiéře v březnu na veletrhu Mobitex a získal hlavní cenu Grand Prix Mobitex v kategorii progresivní design. Další podrobnosti najdete v článku Místo pro život.

Máte pocit, že v koupelně pořád do něčeho narážíte a nic se vám do ní nevejde? Nebo zařizujete nový byt a prostor koupelny se vám zdá malý? Nezoufejte, problém není neřešitelný, jak se na první pohled může zdát. Základní podmínkou je, aby byl prostor využit efektivně, přitom účelně a moderně. To vše je dnes bez problémů možné. Jak na to? Dozvíte se v článku Několik kroků k dokonalé koupelně.

Téměř každý, kdo bydlí ve starém bytovém domě nebo v paneláku, je s dispozičním řešením bytu nespokojený. Zatímco někteří si na tento stav zvyknou, v jiných tak dlouho hlodá nespokojenost, dokud se nepustí do komplexní přestavby, při níž se snaží dispozici bytu radikálně změnit. V již šestém pokračování seriálu přinášíme návrhy a možná řešení bytové návrhářky Kateřiny Mlejnkové, která se tentokrát zabývala celkovou rekonstrukcí panelového bytu 3+1. Věříme, že i tentokrát v jejích návrzích najdete inspiraci pro rekonstrukci právě vašeho bytu.

Vaší pozornosti by neměla ujít také příloha Finance a reality. Z dalšího obsahu časopisu si možná s chutí přečtete článek Voňavé adventní a vánoční potěšení nebo reportáž ze Zakynthosu, ostrova květů a vůní. Také v tomto čísle jsme navštívili ateliér výtvarného umělce. Spolu s námi se v článku Rapsodie v modré seznámíte s dílem a názory malíře a grafika Josky Skalníka.

 

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne