Přestavba půdního prostoru na krásnou garsonku

Datum: 16.3.2020
obrázek
Půdní prostory nejsou jednoduché na přestavbu. Interiéroví designéři se musí vypořádat s mnoha záludnostmi. Pojďte se podívat na jednu proměnu podkrovního bytu od designéra Ivo Prokela.

V Praze je dnes velmi žádaný půdní prostor, který se dá zrekonstruovat a vytvořit z něj velmi kvalitní bydlení ve velmi příjemné dostupnosti do centra.

Možnosti půdních vestaveb

Stejně tak tomu je i v tomto případě. Jedná se o kompletní přestavbu půdního prostoru v bytovou jednotku v městské části Praha 6, který je možno využít jako garsonku, ateliér nebo studio. „Developer tento byt představuje jako vzorový. Mým úkolem bylo vyřešit pouze interiér, stavební část projektu tedy šla mimo mne. Rozpočet pro interiér byl 500 000 Kč, což jsem dodržel. Jde tedy o půdní garsonku, která sice nemá mnoho podlahové plochy, ale dokonale ukazuje možnosti půdních vestaveb,“ podotýká interiérový designér Ivo Prokel.

Pro všechny potřeby člověka

Interiérový designér Ivo Prokel dostal za úkol vyřešit interiér, který navazoval na již vytvořený stavební projekt. Cílovou skupinou pro jeho využití je single žijící člověk, nebo mladý pár. Hlavní obytný prostor tak musí nabídnout řešení kuchyně, jídelního místa, místa pro odpočinek, prostor pro spánek, a zajistit dostatek příležitostí pro úložné prostory.

Vešla se i dlouhá vana

Za vstupními dveřmi je prostorné zádveří s jednoduchým, ale vtipným věšákem na kabáty. Odtud se vstupuje do koupelny s toaletou osvětlenou jednoduchým střešním oknem. Ta je také prostorná a vešla se sem i dlouhá vana.

Jednotlivé sekce nenápadně odděleny

Další dveře z předsíně vedou do hlavního obývacího prostoru. Zde jsou jednotlivé sekce od sebe nenápadně odděleny. Pod oknem je například velké dvoulůžko, které je od pracovního koutu oddělené japonskou stěnou. Obývací část vymezuje komoda se sedačkou.

Po posuvném žebříku do vestavěných skříní

Jídelní stůl zde nahrazuje vysoký barový pult pro dvě osoby, které sedí na barových židličkách. Vestavěná bílá kuchyňská linka prakticky splývá s okolní stěnou, protože nad překladem a vzduchotechnikou je vestavěná skříň přístupná po posuvném žebříku. Tím se vtipně využije místo v podkroví a uvolní se místo v interiéru.

Barevné vyznění

Velmi příjemným prvkem je také barevná kombinace bílé, šedé a černé. Ta se prolíná celým bytem, v celcích (výmalba nebo obklady v koupelně), v zařizovacích předmětech i v detailech.

Text: Jan Chára

Foto: CZECH DECO TEAMInteriérový designér Ivo Prokel

Více než 15 let praxe v mém případě znamená stovky úspěšných projektů a především nadšených klientů. Základním kamenem těchto perfektních výsledků je nadstandardní vztah s klientem založený na vzájemném respektu a důvěře. Představám a požadavkům klienta naslouchám s maximální pozorností. Díky tomu mohu připravit ta nejlepší možná řešení šitá na míru konkrétnímu člověku. Navrhuji interiéry rodinných domů, interiéry bytů všech možných rozměrů i komerční interiéry zahrnující design hotelů, barů, kanceláří i lékařských ordinací.


 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne