Zařízení dětského pokoje pro dvě malé školačky

Datum: 11.3.2020
obrázek
Navrhla jsem zařízení dětského pokoje pro dvě malé školačky – Lindu 9 let a Viktorku 7 let. Oslovila mě jejich maminka, která by si přála nahradit stávající vybavení dětského pokoje, které je složeno z různých kusů starého nábytku, který se do dětského pokoje odkládal během let.

Nyní, kdy jsou již obě děvčátka školačky, jejich maminka by chtěla, aby měly již dětský pokoj vybavený kvalitním nábytkem. Celý prostor relativně malého pokoje řešit tak, aby se tam oběma dívkám vešly všechny potřebné věci a aby barevné řešení pokoje a celý design byl aktuální a pro dívky atraktivní.

Nebojí se barev

Obě holčičky se věnují tanci, hodně rády si pořizují různé módní výstřelky a šatičky si vyměňují. Nebojí se barev a přály by si mít pokojíček netypický, přizpůsobený jejich požadavkům. Samozřejmě je potřeba nezapomínat na dostatek úložného prostoru jak na svršky, tak i na učení, holčičí drobnosti a knížky.

Pozor na elektroinstaci

Úprava pokoje nevyžaduje žádné stavení úpravy, pouze by bylo třeba dbát na úpravu stávající elektroinstalace, která by měla odpovídat současným normám a všemožné elektronice, kterou dnes děti běžně používají. Samozřejmě s tím souvisí i nové rozmístění osvětlení.

Pouze bílá výmalba

Navrhla jsem tedy položení nové podlahové krytiny – marmolea ve světlém provedení. Pro dětský pokoj je vyhovující svou životností a odolností. V pokoji je pouze bílá výmalba. Vzhledem k rozměrům pokoje nebylo mnoho možností a nechtěla jsem zde umístit patrovou postel.

Lakované provedení umožňuje
snadnou údržbu

Ke dveřím jsem tedy navrhla velkou šatní skříň, se zásuvkami ve spodní části. Barevné řešení skříně je v tyrkysové modré barvě, která je velmi svěží a nyní i trendy. Lakované provedení umožňuje snadnou údržbu. Toto barevné řešení se opakuje i na dalších nábytkových kusech, vše je v kombinaci s nábytkovými prvky v dřevěném dekoru. Vedle skříně nade dveřmi je otevřený regál v provedení dřevodekoru.

Mezi lůžky atypický koberec

Obě dětské postýlky jsou umístěny protilehle u stěny a nad ně jsem umístila atypické barevné poličky na odkládání knížek a holčičích drobnůstek. Na stěny jsem záměrně nenavrhovala žádné dekory ani výraznou výmalbu, chtěla jsem ponechat prostor pro umístění obrázků a plakátů. Postele jsou dřevěné se šuplíkem pro lůžkoviny a mají výraznou čalouněnou matraci. Mezi lůžka jsem umístila atypický koberec v pestrém barevném provedení.

Kontejner na kolečkách

Do čela pokoje pod okno jsem navrhla pracovní stůl s poličkami pro uložení učení. Je tak využité místo pro učení, malování a hraní. Pod stolem je ještě kontejner na kolečkách. Na stěně jsou také věšáky na oblečení.

Praktičnost a funkčnost především

Do pokoje jsem navrhla pouze nezbytné nábytkové vybavení, převládá hlavně praktičnost a funkčnost. Barevné řešení je výraznější – kombinace tyrkysové barvy a dřevodekoru. Jinak odstíny bílé na podlaze a na stěnách. V pokoji pak nechybí různé odstíny růžové a fialové a výrazné čalounění a barevné poličky.

Možnost obměny barev

Dívkám by toto vybavení mělo vydržet hodně dlouho a v případě potřeby je možné obměnit dekorativní barvy, textil a čalounění.

Text a vizualizace: Kateřina MlejnkováKateřina Mlejnková – návrhy nábytku a vybavení interiérů

Hlavním oborem a zároveň také jejím velkým koníčkem je navrhování nábytku a interiérů, jejich následná realizace se vším, co s vybavením interiérů více či méně souvisí a co vlastně dělá domov domovem. V letech 1997-2001 absolvovala SUPŠ obor nábytkářství. Od roku 2001 se zabývá projektováním interiérů a bytovým designem.


 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne