I pětičlenná rodina může bydlet stylově

Datum: 24.2.2020
obrázek
Alena proměnila starý panelový byt v Havířově k nepoznání. Umakartové jádro, díry v podlaze a rozpadající se parkety zmizely a nahradil je dřevěný nábytek s prvky ze stoletých trámů.

Majitelka bytu léta vede kurzy ručních prací a na zařízení je to znát. Venkovský duch bytu oslnil i na soutěži Rekonstrukce roku.

Zvětšily se dveře a zbourala příčka mezi kuchyní a pokojem

V první fázi majitelé vybourali umakartové jádro, rozebrali podlahy a vysekali obklady. Nejnáročnější fází celé proměny bylo bourání železobetonové příčky mezi kuchyní a pokojem. Díky propojení obou místností si majitelé užívají více slunečního svitu a prostoru. Vybourat museli i dveře.

„Oříškem bylo splnit novou normu rozměru dveří na WC a koupelny, která od předchozího roku z původních 60 cm šířky nařizuje rozměr 70 cm, což některé firmy odmítly realizovat,“ popisuje náročné práce Alena.

Roubená chaloupka jako inspirace

Paní Alena by nejraději bydlela na chalupě někde uprostřed lesů. Kousek přírody si tedy přinesla i do nového bytu: „Milujeme venkov, přírodní materiály, kouzlo starého dřeva. Naším snem je mít jednou roubenou chalupu. To vše se promítlo do designu bytu.“

Po celém bytě nechala rodina položit vysoce odolné francouzské PVC Tarkett Premium s dekorem dřeva. V každé místnosti bytu, vyjma dětských pokojů, najdeme nějaký prvek vyrobený ze stoletých trámů, v kuchyni z nich majitelé nechali vyrobit jídelní stůl, v koupelně zrcadlo a na toaletě police. Venkovský duch domu podporují také dveře vyrobené z masivního dřeva a zelená vintage okna použitá jako dekorace. Byt zdobí především dekorace, které vyrobili přímo Alena s manželem. Například osvětlení nad kuchyňským stolem vyrobili manželé z větve a konopného lana.

Text: Martina Suková

Foto: agentura Fleishmann Hillard

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne