Lodžie a balkony v novém

Datum: 5.2.2020
obrázek
Lodžie a balkony přinášejí uživatelům bytů, které je mají, velké výhody a potěšení. Komfort, který nabízejí, se těžko dá něčím jiným nahradit. Dnes však je možné i k bytům, které lodžii či balkon nemají, tuhle komfortní část bytu přidat. Jediný problém je, že se musí rozhodnout všichni vlastníci bytů.

Konstrukce, technologie a technika pro jejich dodatečnou instalaci jsou na světě a používají se. Buď pro velkorysé zvětšení stávajících anebo pro jejich novou instalaci tam, kde dosud nebyly. Stávající lodžie, vzhledem k tomu, že jde o části domů, které jsou prakticky nejvíc vystaveny přímému vlivu vnějšího prostředí, změnám teploty, vlivu srážkové vody či agresivní povětrnosti, je nutné při revitalizacích domů a jejich zateplení vždycky opravit či rekonstruovat, takže je relativně jednoduché je zvětšit. Tam, kde dosud nebyly, je do určité míry jednouché je instalovat. Nemalou výhodou je přerušení tepelného mostu, který nová lodžie nevytváří.

Zvětšení plochy stávajících lodžií

Možnost zvětšení plochy stávajících lodžií je velká výhoda. Při zateplování domů je zateplována i lodžie, resp. její stěny, které tvoří obvodový plášť domu. Tím přirozeně dojde i ke zmenšení velikosti lodžie, resp. její užitné plochy. Možnost zvětšení užitné plochy lodžie přidáním podlahového dílu k podlahovému dílu stávajícímu, umožní zvětšení plochy velkoryse na hloubku až 140 centimetrů.

Při instalaci nových lodžií jsou zvažovány nejvhodnější možnosti založení, statické poměry, estetické parametry. Konstrukce nových lodžií je zavěšena na betonových konzolách, ukotvených do příčných panelů a zajištěna s ohledem na statiku přístavby a její bezpečnostní a užitné parametry.

Zvýšení komfortu i pohodlí

Zvětšením stávajících lodžií či instalací nových předsazených lodžií se výrazně zvýší i komfort a pohoda bydlení. Po zasklení lodžie je možné na lodžii zřídit zimní zahradu, využívat lodžii k praktickým věcem, jako je sušení prádla na sluníčku a za mírného větru, či k pohodě, kterou přináší siesta a posezení na lodžii.

Text: Václav Chaloupecký

Foto: KastenKASTEN spol. s r.o.

Neratovická společnost KASTEN se revitalizacím, zejména panelových domů, nemocnic, škol, a jiných budov věnuje již víc než 25 let. Před nedávnem přidala do svého portfolia i instalaci předsunutých lodžií. Zakládá si na profesionálně odvedené práci v nejvyšší kvalitě a pečlivém provedení všech detailů. Říkají „Za skvělou stavbou pečlivá firma“. Stojí za to je oslovit.

KASTEN spol. s r.o., Větrná 145, 277 11 Neratovice – Byškovice
Tel: +420 318 647 150; +420 318 647 152; e-mail: info@kasten.cz; www.kasten.cz

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne