Pojištění pro každý životní zkrat

Datum: 29.1.2020
obrázek
Běžnou zvyklostí u pojišťoven jsou větší či menší inovace jejich produktové nabídky alespoň jednou do roka. Česká podnikatelská pojišťovna se v roce 2019 rozhodla pro zcela kompletní změnu svého životního pojištění.

„Je znát, že dnes již lidé životní pojištění vnímají jako pojistný produkt, který jim pomůže zmírnit dopad nepříznivých životních událostí,“ říká Marek Woitsch, ředitel úseku životního pojištění ČPP. Tak tomu ale vždycky nebylo. Není to tak dlouho, kdy si lidé životní pojištění sjednávali zejména kvůli možnosti investovat volné finance. Dnes je situace už zcela opačná, podíl investiční složky se snižuje ve prospěch krytí pojistných rizik. Na tento trend ČPP reagovala kompletní změnou své produktové nabídky a uvedla na trh pojištění pro každý životní zkrat - NEON.

Životní pojištění ve třech variantách

Životní pojištění NEON je nabízeno ve třech variantách – NEON RISK, NEON LIFE a NEON INVEST. Tou největší novinkou je zrušení čekací doby u připojištění invalidity. To znamená, že jak u nemocenské, tak i u úrazové invalidity není na Neonu žádná čekací doba. Nové varianty pojištění více pamatují na raná stádia onkologických chorob a zejména více podporují prevenci. Novinkou je také připojištění nákladů asistované reprodukce, které může pomoci ženám zvýšit šanci na narození vytouženého dítěte až do 45 let. „Nabízíme jedno z nejširších krytí na trhu – plníme za dva cykly asistované reprodukce, které již nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Ženy tak mohou díky tomuto rizikovému krytí získat na náklady spojené s asistovanou reprodukcí až 100 tisíc korun,“ vyzdvihuje Marek Woitsch. Inovací, které NEON přináší u dětí a rodiny obecně, je celá řada. Kupříkladu jsme rozšířili pojistné krytí u vrozených vad dětí. Díky tomu máme dnes nejširší krytí tohoto rizika na celém pojistném trhu v Česku. Krytí se totiž netýká jen těchto samotných nejrůznějších genetických vad, ale i jejich chirurgických odstranění. Zde mohou rodiče získat plnění, které jim pokryje náklady na nejrůznější zdravotní pomůcky a léčbu dítěte. Je třeba si uvědomit, že tyto svízele mají zásadní vliv na chod domácnosti a časové možnosti rodičů. Často pak dochází k logickému propadu příjmů v rodině, a právě to má za úkol toto pojištění zmírnit.

Výhodami, které jsou pro klienty nové, ale tento výčet zdaleka nekončí.

Trh životního pojištění

Na trhu životního pojištění je ČPP dlouhodobě úspěšná. Již řadu let po sobě drží dvojciferný růst prodejů životního pojištění, který se pohybuje okolo 15 procent. „Je to díky tomu, že máme dobře nastavenou produktovou nabídku, kterou jsme navíc pravidelně inovovali. O to více náš těší, že jsme naše životní pojištění mohli ještě více vylepšit a klientům přinést zbrusu nový produkt – NEON,“ uzavírá Marek Woitsch.

Text: Renata Čapková

Foto: ČPP

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne