Byt v panelovém domě pro single ženu

Datum: 17.1.2020
obrázek
Původní dispozici bytu jsem upravila tak, že jsem umístila koupelnu a toaletu na opačnou stranu bytového jádra. Díky tomu vznikla předsíň do L, která tak umožňuje přístup z předsíně rovnou do kuchyně a obývacího pokoje přímo, není zde již klasické obcházení koupelny a WC. Nově je také WC umístěno v prostoru koupelny.

Tato nová dispozice umožňuje lepší řešení pro vybavení předsíně a kuchyně a celkově je uživatelsky přívětivější.

PVC nebo laminát

V celém bytě jsem na podlahu nově navrhla uni dekor v bílém provedení, který může být jak PVC, tak i laminát. Všechny stěny i dveře jsou bílé. Nábytkovému vybavení dominuje uni červeno-hnědá barva v kombinaci se světlým dekorem dřeva.

Solitéry prostor nezmenšují

Předsíň sestává ze dvou úzkých chodeb, kam jsem umístila pouze praktickou lavici na odkládání a sezení. Dále se zde nachází otevřený policový regál, pro odkládání obuvi a drobností, nechybí samozřejmě zrcadlo a dekorace v podobě velkého obrazu. Prostor působí čistě a vzdušné solitéry jej nezmenšují.

Použité materiály jsou nadčasové

V kuchyni je kromě linky vestavná chladnička s potravinovou skříní a malý stolek pro stolování. Linka je v kombinaci červeno-hnědé uni barvy a bílého mramoru, tuto masu "rozbíjí" jídelní kout, kde je vybavení v dřevěném provedení. Nechybí dekorativní obrazy, zastínění okna a dostatečné osvětlení. Taktéž i prostor kuchyně je čistý a jednoduchý a samotné použité materiály jsou nadčasové a samy o sobě velmi dekorativní a trendy.

Spací prostor v obývacím pokoji

S ohledem na velikost bytu bylo nutností umístit ložnici - spací prostor do obývacího pokoje. Vzhledem k tomu, že byt obývá single žena, to nevadí a je pouze důležité spací kout nepodcenit. Tento společenský neboli obývací pokoj tedy nutně vyžaduje nábytkovou sestavu pro uložení nejen šatstva, ale i dalšího potřebného vybavení, i když byt disponuje komorou na chodbě.

Dostatek úložného prostoru
v nábytkové sestavě

Navrhla jsem tedy nábytkovou sestavu, velkou přes celou stěnu, která prostoru dominuje, ale díky barevnému řešení a kombinaci materiálu opticky nepůsobí těžkopádně. V jejím rohu je zakomponováno i lůžko v rozměru 120x200 cm, tedy téměř dvoulůžko. Tato nábytková sestava skýtá dostatek úložného prostoru a je tam umístěna i TV. V temnějším rohu dále od okna je tedy zmíněný spací kout a naproti TV je pohovka.

Křeslo s lampou

Vedle pohovky jsem umístila odkládací stolky a k oknu křeslo s lampou. Prostor tak skýtá možnost zde posadit menší společnost a zároveň ani postel není rušivým elementem. Kolem postele jsem umístila vysoké čalouněné čelo, které je nejen velmi dekorativním prvkem, ale zároveň je velmi pohodlné pro uživatelku.

Nezahlcený prostor

Nábytková vestavná sestava, která je tak doplněná o několik soliterů v podobě křesla, stolků, subtilnější, ale pohodlné pohovky, tak navozuje dojem nezahlceného prostoru, přestože zde nechybí vše potřebné.

Výrazný geometrický vzorek v koupelně

Vybavení koupelny je rovněž hlavně praktické, sprchový kout, toaleta, umyvadlo s úložným prostorem včetně další úzké, ale vysoké skříňky pro uložení kosmetiky a hygienických potřeb. Esteticky zajímavá je kombinace dlažby a obkladů, které jsou odlišné, ale vedle sebe působí příjemně a výrazný geometrický vzorek je opět efektivní a trendy. Vše v bílo šedém studeném provedení doplněné teplou hnědo-červenou uni barvou nábytku.

Barevná paleta

Všechny detaily jsou v šedé barvě chromu nebo černé a někde také v bílém odstínu kamene, mramoru. Útulnost prostoru dodávají odstíny hnědé barvy a struktura dřeva. Výraznější dekory a struktury textilu a doplňků vše doladí a vytvoří útulnou atmosféru.

Text a vizualizace: Kateřina MlejnkováKateřina Mlejnková – návrhy nábytku a vybavení interiérů

Hlavním oborem a zároveň také jejím velkým koníčkem je navrhování nábytku a interiérů, jejich následná realizace se vším, co s vybavením interiérů více či méně souvisí a co vlastně dělá domov domovem. V letech 1997-2001 absolvovala SUPŠ obor nábytkářství. Od roku 2001 se zabývá projektováním interiérů a bytovým designem.


 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne