Fasáda ve znamení inovací, kvality a krásy

Datum: 13.10.2009
obrázek
Úspěch značky Henkel na tuzemském trhu vnějších tepelně izolačních kompozitních systémů (ETICS) se opírá kromě jiného i o inovace a je to právě značka Henkel, která díky svým inovacím a svému chování určuje trendy v oboru.

Komfortní varianta

V posledních letech přinesly fasádní zateplovací systémy Ceresit Ceretherm, které Henkel nabízí na trh nová řešení, usnadňující a urychlující montáž ETICS. V té souvislosti lze připomenout zjednodušení montáže mechanických kotev, armování  bezpenetrační stěrkou (ta umožňuje odstranit pracovní operaci nanášení základního nátěru pod tenkovrstvou omítku) či polyuretanové lepidlo Ceresit CT 84 Express, které dalo základ novému produktu v nabídce zateplovacích systémů Ceresit Ceretherm. Super rychlý vnější tepelně izolační kompozitní fasádní systém Ceresit Ceretherm VWS Express používá pro lepení polystyrénových desek právě polyuretanové lepidlo a nahrazení tradiční „pomalé" cementové lepicí malty rychlou a maximálně komfortní variantou přináší realizačním firmám i samotným investorům značné výhody.

Zdravá a trvanlivá fasáda 

Fasáda, kromě toho, že má zdobit a reprezentovat objekt, má také řadu dalších významných funkcí. Jednou z nich je i ochrana stavby před působením škodlivých povětrnostních vlivů, např. vody a vlhkosti, a nepříjemnými dopady jejich přítomnosti - zdraví ohrožujícími mikroorganismy a plísněmi. A maximální možnou úroveň ochrany fasády v současnosti nabízí další z inovací značky Henkel - omítky a nátěry Ceresit Ceretherm s novou recepturou BioProtect.

Výkvěty na fasádě domu sice neohrožují samotnou fasádu, na které se uchytily, ale spolehlivě ničí estetický vzhled celé stavby. Podle celosvětových výzkumů společnosti Henkel patří evropské země mezi ty oblasti světa, které jsou nejvíce ohroženy výskytem mikroorganismů. Dostatek srážek a vysoká vlhkost jim skutečně svědčí, díky změnám klimatu, masovému vytápění v objektech a tlaku na nízké ceny stavebních materiálů (ty nutí řadu výrobců nepřidávat do svých produktů nákladné aktivní látky), mají mikroorganismy v současnosti „zlaté časy". Naše podnebí vyhovuje i dalšímu nepříteli hezkých a zdravých fasád - plísním. Ty mají optimální podmínky při vysoké vlhkosti a teplotách od +20 do +35ºC, přičemž za minimum se považuje teplota +10 ºC. Jsou však známy i typy plísní, kterým se daří při teplotě -10 ºC. Plísně lehce pronikají porézními materiály do stavebních konstrukcí a poměrně snadno překonávají i omítky a barevné nátěry. Jejich spory pak ohrožují zdraví lidí v objektu.

Efektivní obrana

Ale faktorů, které kromě srážek, teploty a vlhkosti ovlivňují nadměrný výskyt mikroorganismů a plísní na fasádě, je samozřejmě daleko víc - patří mezi ně např. nepravidelné čištění fasád, absence pravidelných kontrol a údržby fasád, módní trendy v barevných odstínech, které zvyšují tepelnou absorpci a akumulaci či hrubý povrch omítek, který usnadňuje zachycení vody či prvků s organickými látkami. Nezbývá než hledat ochranu před mikroorganismy a plísněmi. A tou jsou omítky a nátěry Ceresit s recepturou BioProtect. Receptura Ceresit BioProtect odpovídá každému typu omítky a nátěrů Ceresit s cílem poskytnout efektivní ochranu před biologickou korozí.

To znamená, že typ a objem použitých účinných látek a hydrofobizačních aditiv odpovídá individuálním parametrům jednotlivých omítek, např. jejich absorpci a chemické reaktivnosti. Receptura BioProtect byla vyvíjena s cílem co nejlepší úrovně ochrany fasády včetně délky působení, vše samozřejmě s maximálním ohledem na ochranu životního prostředí. Účinnost receptury byla dlouhodobě a pečlivě testována a její kvalitu potvrdila řada významných laboratoří, státních institucí či zkušeben.

Ohleduplnost k životnímu prostředí

Mezi omítkami a nátěry s recepturou BioProtect najdeme např. akrylátové omítky Ceresit CT CT 60, 63 a CT 64, silikon-silikátové omítky CT 174, 175, silikátové omítky CT 72, 73, silikonové omítky CT 74,75 nebo fasádní nátěry CT 48 a CT 54. Všechny tyto a další produkty s recepturou BioProtect charakterizuje odolnost vůči biologickému napadení, odolnost vůči povětrnostním vlivům, znečištění a UV záření, zvýšená pevnost, prodloužení celkové životnosti fasády a ohleduplnost k životnímu prostředí.

Barvy inspirované přírodou

Ve zcela nové formě letos Henkel ČR představuje i své odstíny probarvovaných tenkovrstvých pastovitých omítek a fasádních nátěrů Ceresit - v podobě barev inspirovaných přírodou. Odstíny čtyř hlavních prvků - vody, země, písku a lesa - nebo-li modrého, červeného, žlutého a zeleného prvku puzzle - tvoří skládačku, která představuje současnou nabídku stovek odstínů omítek a fasádních nátěrů Ceresit.

Modrý prvek - Ceresit WATER - symbolizuje vodu, moře a oceány, jejich svěžest a čistotu. Andaluská hněď a levandulová pole v Provence jsou typickými příklady největší skupiny barevných odstínů - Ceresit EARTH - Země. Kalifornské pláže nebo vyprahlé pouště našeho světa inspirovaly skupinu barevných odstínů Ceresit SAND. Klid, harmonie a láska k přírodě. Ve skupině odstínů Ceresit FOREST najdou zákazníci barvy amazonských pralesů, toskánských pahorků a mnoha dalších krásných míst světa.

Detailně a názorně bude nabídka odstínů omítek a fasádních nátěrů Ceresit představena v prodejní síti. Tady si zákazník bude moci nechat namíchat i zvolený barevný odstín omítky nebo nátěru Ceresit, pro zákazníky budou připraveny vzorníky barev a chybět nebude ani stěna se vzorky konkrétních barevných odstínů omítek a nátěrů.

Hotel Atlantis izolovaly fasádní systémy Henkel


Atlantis Hotel Dubai vyrůstá z teplých vod Arabského zálivu na uměle vytvořeném palmovém ostrově Palm Jumeirah, „osmém" divu světa, viditelném i z vesmíru. Na podzim loňského roku byl na tomto ostrově slavnostně otevřen i nový, luxusní pětihvězdičkvý hotel Atlantis a při zateplení fasád tohoto hotelu byl použity i výrobky Henkel - hloubkový penetrační nátěr Ceresit CT 17, speciální tenkovrstvá lepicí a stěrková malta k lepení polystyrénových desek Ceresit CT 85 a akrylátová omítka Ceresit CT 60, určená ke zhotovování tenkovrstvých dekorativních omítek. 

 

Text: Petr Šovčík Figura PR
Foto: Henkel
 
 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne