Romantika v zahradách u Faustova domu

Datum: 27.9.2019
obrázek
Romanticky upravené zahrady, dříve a možná i dnes místo mystické, opředené pověstmi, spojnice mezi Faustovým domem a kostelem svatého Jana Nepomuckého Na Skalce, hostí dvakrát na jaře a jednou na podzim výstavu skalniček. Pořádá ji Klub skalničkářů Praha a vždy je na co se dívat a co nakoupit.

Kameny a některé rostliny zůstávají, ale hlavní exponáty se mění podle sezóny. Největší zájem návštěvníků první jarní výstavy přitahovaly časně kvetoucí lomikmeny. Často mají podobu pevných bochánků tak hustě obalených množstvím květů, že když plně rozkvetou, není původní bochánek vůbec vidět.

Pozornost si také zasloužila miniaturní primule, plnokvěté podléšky, dymnivky, bramboříky, sasanky rozkošné, krokusy, nízké kosatce, drobnokvěté narcisy a drobné orchideje.

Pokud skalku máte, a nebo se ji chystáte budovat, měli jste na výstavě šanci získat jedinečnou inspiraci. Navíc vám zkušení skalničkáři rádi poradili, jak o konkrétní druhy nejlépe pečovat.

Velké oblibě se na výstavě trvale těší prodej výpěstků, který je její součástí, kde lze nalézt rostliny jak pro začínající, tak pro pokročilé pěstitele. Pokud jste to nestihli, nevěště hlavu, máte totiž možnost navštívit jubilejní padesátou májovou výstavu a ve stejných prostorách také zajímavou podzimní výstavu skalniček z celého světa.

Text: (ch)

Foto: Jan Chára

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne