Není toaleta jako toaleta

Datum: 20.9.2019
obrázek
Výběr a nákup nové toalety se vyplatí nepodcenit. Stále více lidí už na klozet nahlíží nejen jako na hygienickou nutnost, ale také jako na designový prvek. Na trhu tak najdete stále větší množství klozetů v různých stylech. Ty se od sebe liší nejen designem, ale také funkcemi a technologiemi.

Nestačí tedy jen rozmyslet, zda upřednostňujete samostatně stojící klozet, závěsný nebo kombi. Důležité je přizpůsobit jeho výběr celkovému stylu koupelny, sledovat jeho funkce a technologie, které mohou přinášet úsporu vody a další bonusy.

Dokonalá hygiena s rimless toaletou

Stále vyhledávanějšími a oblíbenějšími se stávají rimless toalety, tedy ty bez oplachového kruhu. A není divu. Klozety s touto technologií totiž poskytují vysoký hygienický standard. Díky speciální konstrukci je mísa rovnoměrně umyta na jedno spláchnutí a nedochází k usazování nečistot a bakterií na těžko dostupných místech, takže se toaleta snáze udržuje čistá. Příkladem rimless záchodu je klozet Mio značky Jika, který vyniká elegantním čistým designem. Vedle maximální hygieny potěší také úsporným splachováním 4,5/3 l. Při pěti uživatelích v domácnosti tak roční spotřeba vody činí 57 500 litrů, což je o více než 40 000 litrů méně než v případě toalety, která umožňuje splachování pouze 6 litry.

Na WC pohodlně a bez bariér

Svou roli při výběru toalety může hrát také její výška. Zatímco závěsné klozety můžete podle potřeby umístit o několik centimetrů výše nebo níže, než je standardních 40 cm od země, v případě kombinovaných a samostatně stojících záchodů taková možnost není a vyplatí se proto sledovat každý centimetr. Důležité je to především tehdy, pokud v domácnosti žijí starší lidé nebo osoby s hendikepem. Na vyšší toaletu se jim bude snadněji usedat a také vstávat. Pár centimetrů navíc ocení dozajista i lidé vyššího vzrůstu. V nabídce značky Jika najdete kombiklozet Deep by Jika se zvýšenou výškou 48 cm nebo 45 cm a klozet Mio s výškou 48 cm. Oba klozety jsou vhodnou volbou i do bezbariérové koupelny.

Toaleta pro děti

I děti mají své toalety, které přesně odpovídají jejich potřebám. Ty se týkají především výšky záchodu a jednoduchého splachování na dosah ruky. Značka Jika ve svém sortimentu nabízí dětské toalety Baby, které doplňují další sortiment stejnojmenné série koupelnových výrobků pro děti. Toalety jsou v hravém designu. Lze je doplnit prkýnky v několika barevných variantách a na nádržce děti najdou potisk roztomilé luční kobylky. Nejdůležitějším parametrem je ale výška, která činí pouhých 35 centimetrů. Děti si tak zvládnou dojít na záchod úplně samy a nebudou potřebovat asistenci rodičů. Splachovací tlačítko s jednou nebo třemi kapkami pak děti učí šetřit vodou už od útlého věku. Instalace toalety Baby je jednoduchá. Díky tomu, že má plastovou nádržku, není třeba zabudovávat podomítkový modul.

Když není dostatek místa

V případě malých prostor je důležitý každý kousek ušetřeného místa, a to i co se záchodu týče. Toaleta Tigo značky Jika byla navržena speciálně pro tyto účely. Díky chytrému řešení ušetří místo, ale zároveň nikterak neztrácí na pohodlí. Hloubka závěsného klozetu Tigo má totiž pouhých 49 cm, ale u sedací části se podařilo zachovat standardních 43 cm. Volit můžete také kombiklozet Tigo, který má celkovou hloubku jen 62 cm. Jeho výhodou je také vložka proti rosení, která nedovolí vlhkosti kondenzovat se na povrchu nádržky, což ocení především majitelé koupelen bez oken. Nepochybně potěší také úsporným splachováním 3/4,5 l.

Toaleta jako designový prvek

Už i u toalety se stále více hledí nejen na praktičnost a funkčnost, ale také na její designové provedení. Dávno už také neplatí, že by tvar toalety musel být jen oválný nebo kruhový. Příkladem je klozet Jika Pure, který svým hranatým tvarem zaujme na první pohled. Kromě netradičního designu ale přináší také maximální komfort, jeho konstrukce vychází ze zkušeností návrhářů těch nejpohodlnějších židlí. Díky tomu, že jsou projektovány na výšku 43 cm od podlahy, hodí se i pro starší osoby nebo osoby vyššího vzrůstu. V nabídce najdete závěsný, samostatně stojící klozet nebo kombiklozet.

Text: Romana Francková

Foto: Jika

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne