Neomylně svůj

Datum: 12.10.2009
obrázek
Tak přesně takový je nový design spínačů a zásuvek Neo® společnosti ABB. Novinka je v prodeji je od července 2009. Za svou krátkou životní cestu stihla již oslovit návštěvníky veletrhů Amper, SHK a od 22. září jste ji mohli vidět na veletrhu ForArch v pražských Letňanech.

V čem je Neo® jiné? Vyniká jednoduchou a moderní linií. Odvážně upouští od velké plochy páčky spínače a redukuje ji na jednoduše lineárně působící prvek, a zároveň dociluje výrazné inovace možností prosvětlení páčky. Standardním zasunutím doutnavky, popř. LED diody do přístroje spínače, prosvítíme páčku pro orientační nebo signalizační osvětlení a svit páčky je viditelný nejen z čela spínače, ale i ze strany. Lze zvolit barvu světla dle barvy páčky. Páčka lze velmi snadnou nahmatat na rovné ploše spínače.

Design je nabízen v praktickém lesklém provedení, které znesnadňuje usazování nečistot a má sedm příjemných barevných kombinací s odstíny jasně bílá, ledová bílá, ledová modrá, ledová zelená, ledová oranžová, ledová šedá a grafitová, přičemž právě jednoduchá tvarová koncepce umožňuje vyniknout barevným variantám.

Jednoduché, ploché a čisté linie designu Neo® jsou v souladu s interiérovými trendy a spolu s barevnými kombinacemi předurčují k využití v současných moderních interiérech jak v rezidenčních projektech, tak v komerčních. Tento design bude vždy výrazným doplňujícím prvkem interiéru.

Systém designu je stavebnicový (rámeček + kryt + přístroj), tak jak je to ve středním segmentu spínačů a zásuvek na českém trhu již dávno standardem. Rámečky pro elektroinstalační přístroje jsou jednonásobné až pětinásobné a univerzální pro vodorovnou i svislou montáž.

Vybavenost různými druhy přístrojů je velmi široká a uspokojí všechny požadavky na moderní elektroinstalaci. Můžeme jmenovat mimo jiné běžné spínače a ovládače, které se používají mnohokrát každý den, žaluziové spínače pro individuální i centrální ovládání rolet a žaluzií i spínače kartové pro hotelové aplikace. Samozřejmostí jsou stmívače pro řízení osvětlení, či spínače automatické se snímačem pohybu. Zásuvky jednonásobné a dvojnásobné s natočenou horní dutinou, zásuvky s ochranou před přepětím, televizní, rozhlasové a satelitní zásuvky, zásuvky telefonní a komunikační pro datové zásuvky (konektory) různých výrobců. Ovšem, že nechybí oblíbené termostaty pro řízení vytápění.. V designu Neo® si uživatelé mohou vybrat i ze systému distribuce zvuku Audioworld pro příjemný poslech hudby. 

Text: PR

Foto: ABB

 

                                                                                                                     

 

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne