Co vědět o protipožárních dveřích před nákupem

Datum: 29.8.2019
obrázek
Chcete mít jistotu, že vás nepřekvapí zloději, ani požár? Pořiďte si do bytu protipožární dveře, které jsou na některých místech dokonce vyžadovány zákonem. Podle legislativy je totiž bytová jednotka požárním úsekem. Právě vchodové protipožární dveře vás ochrání před ohněm, který mohl vzplanout třeba na chodbě domu. Co byste ale před jejich nákupem měli vědět?

V panelovém a činžovním domě jedině protipožární dveře

Dá se říci, že v paneláku nebo činžáku jednoduše nemáte na výběr. Pokud byl dům postaven a kolaudován s protipožárními dveřmi, nesmí se jejich parametry dle zákona zhoršit. Dříve, než budete nové dveře kupovat, si tak raději zjistěte, co je potřeba právě ve vašem domě.

Vchodové protipožární dveře do bytu musí mít platný požární certifikát EI 30. Ten udává protipožární odolnost v minutách, přičemž existují třídy od 30 až do 180 minut. Čísla tedy určují dobu, po kterou jsou dveře schopné odolat plamenům, kouři a vysokým teplotám.

Bez kvalitní konstrukce to nejde

Kouzlo protipožárních dveří se skrývá v jejich základu, který tvoří 0,7 mm silná ocelová pozinkovaná konstrukce s protipožární vatou. Dveře jsou navíc vyztuženy ocelovými lamelami a po obvodu zpevněny dřevěným nosníkem. Při montáži je potřeba vyměnit také zárubně, jinak není možné garantovat správné těsnění.

Adekvátní cena protipožárních dveří

Mějte na paměti, že koupě vchodových protipožárních dveří je investicí, která se vyplatí. Nedívejte se ani tak na vyšší cenu, spíše se zaměřte na certifikáty. Díky kvalitním protipožárním dveřím do bytu nebo domu můžete mít dokonce levnější pojištění. Z obyčejných dveří nebudou v pojišťovně určitě nadšení. Pokud vyberete dveře bezpečnostní třídy 3, můžete získat až 30% slevu na pojištění.

Levnější řešení v podobě protipožární pásky je rizikové. Páska vás sice do určité míry před ohněm ochrání, ale nikdy nenahradí funkci kvalitních bezpečnostních dveří.

Při výběru protipožárních dveří se proto raději svěřte do rukou odborníků, kteří nemyslí na své kapsy, ale především na vaše bezpečí. Pokud chcete opravdu kvalitní bezpečnostní dveře s protipožární ochranou, obraťte se na firmu HT dveře se spoustou poboček po celé České republice.

Text: (pr)

Foto: HT dveře s.r.o.

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne