Interiérovým dveřím „retro“ sluší…

Datum: 9.8.2019
obrázek
Máte rádi moderní interiéry? Nebo naopak dáváte přednost retro stylu, který v sobě snoubí to nejlepší, co v minulých desetiletích v bytové architektuře vzniklo? Dobrou zprávou je, že si v současnosti nemusíte odepírat ani jedno, ani druhé.

Jediné, co vás může omezovat, je typ vašeho bytu. Ale pokud k jeho zařizování přistoupíte s citem a rozvahou, nejlépe ve spolupráci s bytovým architektem, můžete i panelový byt změnit v retro oázu. A platí to pochopitelně i naopak: i ve starých činžovních domech lze vyčarovat moderní interiér.

Méně znamená více

Pro bytového architekta bude důležité vědět nejen jakou má váš byt dispozici a jak je velký, ale například i to, kolik lidí v něm žije a zda máte děti. A také, kolik času v něm během dne trávíte. Až si všechny tyto podmínky jasně stanovíte, můžete začít s výběrem vhodného nábytku a doplňků.

Byty v panelových domech nebývají největší a často nemají ani příliš nápadité členění. Leccos sice lze šikovnou rekonstrukcí napravit, ale s jistými omezeními nic neuděláme. Využití retro nábytku a dalších prvků někdy svádí k tomu přeplnit domácnost věcmi, takže pak výsledný efekt není takový, jaký očekáváme. Vhodné je rovněž spojit starší kousky s novými, pochopitelně takovými, které spolu budou ladit.

Konečný výsledek ovlivní i dekorace stěn. Ať už se rozhodnete pro výmalbu nebo tapety, raději se vyvarujte nápadných vzorů a výrazných barev. Ty vyniknou ve velkých a vzdušných prostorách, které ve většině běžných panelových i moderních bytových domů nenajdeme. Navíc „divoké“ květinové nebo geometrické vzory se hůře kombinují s nábytkem, dveřmi i bytovými textiliemi.

Zajímavý design i povrchy

Na požadavky zákazníků toužících po retro vybavení svých domovů dnes myslí i výrobci nábytku a bytových doplňků a ve své nabídce mají široký sortiment buď zcela v retro slohu, nebo ve stylu, který lze se staršími prvky dobře kombinovat. Tento trend odrážely i expozice mnoha firem, které se letos zúčastnily proslulého veletrhu BAU v německém Mnichově.

Nechyběla mezi nimi ani společnost Hörmann, přední evropský producent dveří a vrat. Od roku 2016 nabízí Hörmann na českém trhu také širokou škálu dřevěných interiérových dveří, které si získaly mezi tuzemskými zákazníky velkou oblibu. Proto je jistě potěší, že v letošním roce se jejich nabídka dočká rozšíření o řadu zajímavých novinek. Zvláště ty, kteří se shlédli v již zmiňovaném restro stylu.

Například velmi žádaná řada vnitřních dveří ConceptLine se rozrostla o sérii povrchů s plátěným efektem, které zútulní někdy až strohé moderní minimalistické interiéry a zároveň se dobře hodí do bytů ovlivněných retro stylem. V současné bytové architektuře má své stálé místo využití skleněných prvků. Proto společnost Hörmann přichází s nabídkou celoskleněných dveří, které se perfektně hodí právě ke kombinaci s dveřmi ConceptLine. A protože dokonalost tkví v detailu, inovací se dočkalo i kování pro celoskleněné dveře. Novinkou je i posuvná lišta, která pasuje jak k dřevěným, tak celoskleněným dveřím.

Nová řada interiérových dveří Montana

Na již zmiňovanou neustále rostoucí poptávku po retro vybavení zareagoval Hörmann zcela novou řadou interiérových dveří Montana zahrnující několik produktů, které jako by se „narodily“ pro rekonstruované interiéry stejně jako pro interiéry nové, v rustikálním stylu. Další vítanou novinkou je pak elegantní odstín „Taupe“, který je vhodný zvláště do moderních objektů. Rozšíření motivů se dočkal rovněž povrch Groove s hlubokými drážkami a také barevná řada povrchu Duradecor (o odstín „kartáčovaná bílá“).

Celý sortiment společnosti najdete na internetových stránkách www.hormann.cz, kde je i samostatná sekce pro architekty nabízející odborné poradenství ohledně variant provedení, možností kombinací a individuálního designu.

Text: Romana Slaninová

Foto: Hormann

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne