Kupujete nemovitost? Velké úvěry nabízí i stavební spořitelny

Datum: 19.7.2019
obrázek
Když se mluví o pořízení bydlení, většinu z nás napadne hypotéka, málokdo ví, že využít úvěr od stavební spořitelny může být lepší variantou.

Stavební spořitelny získávají prostředky z vkladů od svých klientů, nejsou tedy tak závislé na aktuálním stavu na finančních trzích.

„Půjčujeme výhradně tolik, kolik vybereme na vkladech. Proto nemusíme na růst úrokových sazeb reagovat tak razantně jako hypoteční banky,“ vysvětluje předseda představenstva největší české stavební spořitelny ČMSS Tomáš Kořínek.

Úroková sazba úvěru ze stavebního spoření

Úroková sazba úvěru ze stavebního spoření je nyní o několik desetin procenta nižší než u hypoték. Na měsíční splátce to v průměru dělá několik set korun. Nejsou to ale jen nižší úrokové sazby, které lákají do stavebních spořitelen nové klienty. „Loni jsme zaznamenali nejlepší úvěrový rok za posledních devět let, zároveň výrazně vzrostla průměrná výše úvěru, lidé zjišťují, že si mohou půjčit v řádech milionů, tedy na celou nemovitost, ne jen na rekonstrukci,“ doplnil Tomáš Kořínek.

Úvěr u stavební spořitelny můžete získat i v případě, že jste dosud nespořili. Využít k tomu lze tzv. překlenovací úvěr. Pro někoho může být výhodou i fakt, že se zpočátku splácí pouze úroky, splátky jsou tak v první fázi nižší. V pozdější fázi, u tzv. řádného úvěru, naopak mnozí uvítají možnost mimořádných splátek, a to bez omezení a v jakýkoli den během roku.

Text: ČMSS

Foto: archiv ČMSS

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne