Ve znamení čistoty, designu, tradice

Datum: 12.6.2019
obrázek
Teď v letním horku přemýšlet, jak letos pojmete Vánoce nebo čím novým obohatíte vaši oblíbenou sbírku? Proč ne. Alespoň tak uspoříte čas v tradičním předvánočním shonu. Pokud se tedy chcete doma o Vánocích cítit nejenom dobře, ale jít současně cestou aktuálních trendů, načerpejte nápady z hlavních letošních směrů z dílen světových designérů.

Provedeme vás jimi společně s firmou Glassor, předním českým výrobcem skleněných vánočních ozdob, který v loňském roce slavil na veletrhu Christmas World se svými ozdobami velký úspěch. Inspirujte se jimi a vězte, že vaše Vánoce budou jako ze „žurnálu“.

Úspěch na veletrhu

Tak jako v módě představují trendy tzv. fashion weeks, v případě Vánoc je to vyhlášený veletrh Christmas World konaný ve Frankfurtu, kde se prezentuje to nejlepší z vánočních dekorací a ti nejlepší mezi výrobci vánočních dekorací. Pořádá se pravidelně na začátku roku a vystavovatelé zde představují novinky pro následující vánoční sezónu. Každý rok se této akce účastní i český výrobce vánočních ozdob, firma Glassor.

„Snažíme se vyvážit výrobu tradičních ozdob a těch moderních. Ať už se to týká tvarů, barev i ornamentů. Také ve světovém designu najdeme překvapivé kombinace nového a starého,“ říká Kateřina Tichá z Glassoru.

„Loňský ročník byl pro nás velmi inspirativní a úspěšný. Naše ozdoby vévodily na veletrhu v rámci prestižní Trendshow. Podle slov designérky Palmisano dávala přednost našim ozdobám, protože jsou unikátní tím, že jsou tradiční, ale zároveň velmi moderní a jejich precizní provedení jim dodává punc jedinečnosti,“ dodává Kateřina Ticha, ředitelka Glassoru.

Hlavní styly v dekoracích

Obecně jsou Vánoce dle světových designérů inspirovány zejména čtyřmi hlavními proudy. Své stálé místo si zde drží klasicky tradiční styl, který je stále populární i mezi návrháři. Do Vánoc rovněž silně zasáhl skandinávský proud s jeho novým směrem Lagom. Milovníci extravagance bezesporu uvítají nové prvky v tzv. retro stylu a stejně jako v jiných oborech, i do tohoto se vrací příroda a inspirace z ní.

Zlatá symfonie

Tradice, střídmost, dominance stříbrně šedé, žlutozlaté, teple béžové, tmavší červené, bílé i tmavě šedé. Tak by se dal ve zkratce představit tradiční styl, který je v designu velmi populární. Kombinace těchto barev převládají i v kolekcích Glassoru Zlatá symfonie nebo stálice Navždy.

Živé tóny ve spektru barev

Pokud však toužíte vnést do vašeho příbytku více barev, bránit se nemusíte ani troše extravagance z retro proudu, která dokáže vytvořit výzdobu s vyloženě eklektickým nádechem. Živé tóny ve spektru barev, jako je azurová, růžová, zelená, v kombinaci s černou a zlatou a také různými materiály, to vytváří nevšední zážitek. V Glassor kolekci Paví sen najdete právě takové neobvyklé textury, materiály i vzory, které dokázaly vytvořit překvapivou souhru, která vás ale jen tak nepřestane bavit.

Severský Lagom přináší harmonii

Severský životní styl reprezentují moderní a čisté dekorace, které dokonale souzní s životním stylem Lagom. Tento směr se řídí heslem „ani moc, ani málo“, a to se odráží i v interiérovém designu. Pro nadšence skandinávského stylu si značka Glassor připravila kolekci Dotek elegance, která upřednostňuje jemné zlaté a černé detaily na bílých koulích, ale také kolekce Kouzlo bílých Vánoc. V kolekcích nepřehlédnete propracované ornamenty, které akcentují jemné barevné tóny. To vše přesně v duchu Lagom, jehož cílem je dosáhnout v domácnosti naprosté harmonie.

Zázrak přírody

Jestliže vás to od minimalismu táhne spíše více k přírodě a motivům jako jsou stromky, větvičky, lístky, houby nebo pírka, pravý otisk přírody vašemu stromku dodají ozdoby z kolekce Glassor Zázrak přírody. Doteky přírody jsou plné temných tónů v tyrkysové, modré, teplé zlaté, teplé šedivé, námořnické modři, červenohnědé i tmavě červené a obecně teplých zemitých barev.

Neotřelé kombinace jsou výzvou

„Snažíme se vždy vyvážit výrobu tradičních ozdob a těch moderních. Ať už se to týká tvarů, barev a ornamentů. Také ve světovém designu najdeme překvapivé kombinace nového a starého. Vedle pastelové či výrazné fialové baňky se může krásně vyjímat ozdoba ve tvaru houby či ptáček s pravým peřím. Takové neotřelé kombinace jsou pro nás výzvou,“ uzavírá Kateřina Tichá z Glassoru.

Text: Eliška Mezuláníková

Foto: GlassorGlassor, s. r. o.

Jsme česká rodinná společnost specializující se na design, výrobu, prodej a export skleněných ozdob a dekorací. Značka byla založena v roce 2002 a svojí výrobou navazuje na tradici českého sklářství sahající až do 13. století. Všechny ozdoby i dekorace jsou vyráběny ručně, vyfouknuty tradiční technikou a pečlivě ručně malovány a zdobeny.


Právě tento proces zajišťuje produktům firmy Glassor, s.r.o. jedinečnost a prémiovou kvalitu. Designéři firmy Glassor každý rok vytváří nové kolekce, které vychází z tradičních prvků i moderních trendů v oblasti design. Své výrobky pravidelně vystavuje na světových výstavách designu, jako jsou Christmasworld ve Frankfurtu nad Mohanem, Ny Now v New Yorku nebo Maison & Objet v Paříži. Glassor, s.r.o. má také své divize v USA, Německu a ve Francii.


 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne