Nechte se okouzlit sklem

Nejdříve se ovšem vyplatí zamyslet nad tím, zda se prosklené dveře do vašeho bytu či domu hodí. Není to složité rozhodování, například do historického objektu, který není zmodernizovaný a je vybavený starožitným nábytkem, bude nejlepší se podobnému typu dveří vyhnout. Stejně tak tomu bude například u malých koupelen nebo toalet v panelákových bytech, protože tak přijdete o potřebné soukromí.
Výhody a nevýhody
Dveře se sklem nejen dobře vypadají, ale především prosvětlí prostor. Vybrat si můžete mezi mnoha typy prosklení, které navíc lze v rámci jedné bytové nebo domovní jednotky vhodně kombinovat. Prosvětlení je velmi příjemné například v kuchyních, obývacích pokojích, jídelnách nebo pracovnách. Méně vhodné je do ložnic, ve kterých by měla být po zhasnutí co největší tma, a měly by poskytovat pocit intimity. Nicméně dnes už se vyrábějí také prosklené dveře s neprůhlednými mléčnými nebo kouřovými skly, přes které vidíte jenom rozmazané obrysy a které v místnosti navodí dojem příjemného soukromí. U dveří se skleněnými prvky se nemusíte bát ani hluku. Mají podobné protihlukové vlastnosti jako klasické dveře. Stejně tak nejsou na místě obavy o bezpečnost, protože se v nich používá velmi tvrdé sklo. A pokud chcete mít interiér svého domova dokonale sladěný, trendy jsou i vchodové dveře se skleněnými prvky, které můžete designově zkombinovat s těmi interiérovými.
V dokonalém souladu
V obytných místnostech je vhodné sladit barvu a povrchovou úpravu dveří s barvou a stylem nábytku. Svou roli ale hraje rovněž velikost a osvětlení interiéru. Bílé a světlé dveře udělají dobrou službu v místnostech, které potřebují prosvětlit a kterým chcete dodat eleganci a styl. Na druhou stranu bílá barva je náročnější na údržbu a je tomu tak i u moderních a praktických povrchů. Tmavé, případně až černé dveře se hodí tam, kde se pohybují děti, případně domácí mazlíčci. A také tam, kde hrozí častější zašpinění, třeba u dveří do spíže, na balkon nebo na zahradní terasu.
Nezapomínejte na to, že kouzlo tkví v detailu. Platí to i u interiérových dveří. Zvolte tedy i pěkné „doplňkové“ prvky, jako jsou kliky, zárubně, kování, zámky apod. Vždy si pořizujte dveře kvalitní značkové, v nabídce špičkových firem najdete modely v různých cenových relacích a s různými povrchovými úpravami. K dispozici vám budou také odborníci z firmy, kteří dobře poradí a provedou vás celou nabídkou.
Evropská kvalita
Společnost Hörmann je významným dodavatelem dveří a vrat, který působí na evropském trhu od roku 1935. V posledních letech se zařadila i mezi přední producenty interiérových dveří, které od roku 20016 nabízí i na českém trhu.
Interiérové dveře se vyrábějí z dřevěných materiálů, masivního dřeva, MDF komponentů a dřevotřísky. Povrch dveří je z vysoce mechanicky odolného materiálu Duradecor, což je povrch lepší než CPL a mechanickou odolností se blíží povrchu HPL. Zámky interiérových dřevěných dveří Hörmann jsou od kvalitního německého výrobce Schulte Schlagbaum a kvalitní klikové sady od německé značky HAFI. V široké nabídce interiérových dveří značky Hörmann si lze vybrat i ty s různými druhy prosklení, které lze sladit s každým vhodným interiérem.
Více informací a tipů naleznete na www.hormann.cz.
Text: Táňa Prokopová
Foto: Hörmann