Zdařilá rekonstrukce ve variantách modrých tónů

Datum: 22.5.2019
obrázek
Bydlení v panelových domech se v průběhu posledních let zbavilo řady svých negativních vlastností. Značnou měrou k tomu přispěly kompletní regenerace domů a nový přístup k bydlení.

Domy se výrazně změnily nejen svým vnějším vzhledem – rekonstrukce interiéru nebývají z vnějšího pohledu patrné, svým uživatelům jsou ale připraveny poskytnout bydlení na požadované úrovni.

Představy a přání

Přestavby a rekonstrukce bytů v panelových domech jsou stále častějším tématem. Nevyhovující stísněné dispozice nahrazují otevřené a prosvětlené interiéry s jednotnou skladbou materiálů. Stejně se postupovalo i v případě panelového bytu v pražském Ládví, kde architektka Ivana Šustrová musela na několika desítkách čtverečních metrů splnit náročné představy a vytoužená přání klientů.

Kompletní rekonstrukce

Rekonstruovaný byt je situován v klasickém panelovém domě, v původní dispozici 2+1. Celková podlahová plocha bytu činí 42 m². Byt byl předán v původním stavu a jednalo se o kompletní rekonstrukci, včetně výměny všech povrchů.

Požadavky majitelů bytu

Zásadním požadavkem klientů bylo co nejvíce využít stávající prostor a byt co nejvíce prosvětlit. V příslušném prostoru zakomponovat plnohodnotnou kuchyň. Dalším oříškem byl požadavek na umístění dvou horských kol v bytě. I tento úkol byl splněn ke spokojenosti majitelů bytu. A další požadavek, který se při podobných rekonstrukcích neustále opakuje, vytvořit co možná nejvíce úložných prostor.

Také prostor pro nácvik tance

Dalšími požadavky bylo vytvořit místo pro přespání příležitostných návštěv, ale třeba také najít prostor pro nácvik tance. Dalším požadavkem bylo v bytovém prostoru vytvořit dvě pracovní místa a vhodně umístit jídelní stůl, kde by mohly stolovat až čtyři osoby. V rekonstruovaném bytě bylo nutné vyměnit stávající podlahové krytiny za dubové parkety, které jsou jednotné v celém bytě a volně navazují na dlažbu v kuchyňském koutě, což je zajímavý oživující prvek.

Propojení obývacího pokoje a kuchyně

Vestavný nábytek a kuchyň se ladily do světlé barvy s akcentem dubové dýhy, tak aby se malý prostor co nejvíce propojil. Místnost pro obývací pokoj a kuchyň se propojila větším stavebním otvorem bez dveří a celkové optické zvětšení a prosvětlení se dosáhlo i velkým zrcadlem na stěně, které je možné případně zakrýt dekorativním závěsem.

Stůl se může sklopit na zeď

Jídelní stůl je atypickým prvkem a byl vyroben na míru. Může se sklopit na zeď, pokud vyvstane požadavek na vznik volného prostoru. V této místnosti je dále sedačka, kterou je možné rozložit i s taburetem a může pak sloužit jako dvojlůžko pro přespání příležitostných návštěv.

Zajímavý prvek: Cementové impregnované obklady

„Vstupní chodbu se podařilo prosvětlit nadsvětlíky, kudy proudí i denní světlo. V koupelnách a na toaletě jsou použité cementové impregnované obklady. Koupelnový nábytek je vyrobený na míru, stejně jako veškeré ostatní truhlářské prvky v bytě,“ podotýká architektka Ivana Šustrová.

Barevné ladění

„Přáním a zároveň požadavkem majitelů bylo, aby barevnost v bytě byla laděna do modrých odstínů. Na celkovém výsledku rekonstrukce je patrné, alespoň doufám, že to byla správná volba zvláště vzhledem k doplnění dekoru přírodního dubu a použité bílé barvy,“ doplňuje architektka.

Text: Jan Chára

Foto: Tomáš DittrichIvana Šustrová, Designist

Navrhuji soukromé i komerční interiéry, včetně kompletní realizace s dozorem při dodání a montáži interiéru. Dále nabízím poradenství ve výběru doplňků a dekorací, popřípadě předělání již zařízených interiérů. Návrhy jsou vytvořeny dle vašeho stylu a preferencí, odrážející vaše potřeby a životní styl. Návrh a realizace interiéru jsou rozděleny do tří fází - studie/celkový návrh a vizualizace/realizace.


 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne