Veletrh BAU 2019 se prezentoval ve formátu XXL

Přibližně 2 200 vystavovatelů ze 45 zemí prezentovalo architekturu, stavební materiály a systémy pro komerční, bytovou výstavbu a interiérové úpravy jak u novostaveb, tak u stávajících budov.
Více mezinárodní než kdy jindy!
Když se 14. ledna 2019 otevřely brány veletrhu BAU, bylo všech 18 pavilonů zcela obsazeno až do posledního čtverečního metru. Nárůst výstavní plochy zajistil nový vystavovatelský rekord. Asi 40 % vystavovatelů pocházelo ze zahraničí, což je oproti roku 2017 nárůst o šest procent! Na straně návštěvníků překonal jejich počet 250 000.
Světlo/chytrá budova
Nový výstavní obor Světlo/chytrá budova poprvé doplnil portfolio veletrhu BAU. Z pohledu projektového manažera Mirko Arenda je začlenění světla do veletrhu BAU logickým důsledkem, protože: „Téma koncepce světla hraje stále důležitější roli v celkové koncepci budovy. V našem novém výstavním oboru spojujeme téma světla s tématem automatizace budov. Jedná se o řízení světla, ovládání osvětlení, koncepci osvětlení, denní světlo versus umělé světlo. Tento nový segment je také spojovacím článkem k již existujícím oborům, jako jsou fasádní systémy, okna a dveře nebo energetická technologie.“
Oba nové pavilony s sebou přinásly určité změny ve struktuře hal. Výstavní obor Sklo, dříve umístěný v pavilonu C2, se přesunul do pavilonu C3. BAU-IT, největší evropská přehlídka stavebního softwaru, se přestěhovala z pavilonu C3 do nového pavilonu C5. Nový výstavní obor Světlo/chytrá budova obsadil pavilon C2 a zahrnoval systémy ochrany před sluncem, přívod denního světla, světlíkové pásy/kopule, koncepci umělého osvětlení, automatizaci a řízení a výtahy.
Digital Village
Nově se na veletrhu představil také Digital Village v pavilonu C5. Pod heslem „We connect, we maximize, we inspire“ poprvé spojil digitální iniciativy ve stavebním průmyslu s aktuálním vývojem v softwarové branži. Vybrané start-upy představily své výrobky a obchodní nápady. Byla rovněž udělena cena za nejlepší digitální nápady pro budoucnost výstavy.
Seznam vystavovatelů z České a Slovenské republiky
2N TELEKOMUNIKACE a.s. (Praha), Agito s.r.o. (Praha), Alutech Systems s.r.o. (Uherce), CEMVIN s.r.o. (Praha), CzechTrade (Praha), Cidem Hranice a.s. (Hranice), Ciur a.s. (Praha), Charvát a.s. (Doudleby nad Orlicí), DEKMETAL s.r.o. (Praha), Fatra, a.s. (Napajedla), Fortemix s.r.o. (Paskov), GAPA MB s.r.o. (Mladá Boleslav), IM Holz s.r.o. (Praha), INSTITUT PRO TESTOVÁNÍ A CERTIFIKACI, a. s. (Zlín Louky), Kamil Reichel (Šilhéřovice), KB-Blok, s.r.o. (Postoloprty), Nevsimal (Nymburk), Replast Produkt, spol s.r.o. (Plzeň), Sapeli a.s. (Jihlava), Termolife s.r.o. (Praha), TT. Project International s.r.o. (Praha), VKM Solutions, SE (Praha), Wild stone international (Praha), DZB Slovensko s.r.o. (Bratislava), Lehmann SK, s.r.o. (Rudno n. Hronom).
Text: (pr)
Foto: BAU