Jste připraveni na jaro?

Datum: 22.4.2019
obrázek
Tuto otázku vám klademe trochu s předstihem, abyste se mohli dobře připravit na to, až počasí konečně ukáže, co to znamená, když se řekne jaro a vy jako vyznavači domácích květin a balkonové zeleniny se vrhnete k rukavicím a květináčům.

Tehdy totiž nastane ta správná doba, kdy vysadit nové anebo přesadit stávající květiny. Jak to udělat, aby vše proběhlo v pořádku a během roku nám rostliny pěkně kvetly a zelenina dobře rostla? Přinášíme pár rad, jak dát vaší domácí zahradě krásu a vitalitu.

Pro někoho hračka, pro jiného alchymie

Přesazování a vysazování rostlin může být pro někoho hračka a pro jiného alchymie. Jaký substrát totiž vybrat, aby květina pěkně rostla a dělala nám radost? V současné době naleznete v českých obchodech širokou škálu rostlin, které si můžete pěstovat doma. Namíchat pro ně ten správný substrát ovšem nemusí být tak jednoduché. Naštěstí nyní v obchodech můžete zakoupit pestrou nabídku substrátů, které jsou namíchány pro specifický druh rostlin.

Aby správně rostly

Pokud už máte rostlinu v tom správném substrátu, tak je dobré dodat květině nebo zelenině ten správný impuls nastartující jejich růst. Aby rostliny správně rostly, musí se bohatě rozvinout jejich kořenový systém. Toho dosáhneme použitím pomocného rostlinného přípravku Vitality Komplex. Huminové a fulvo kyseliny obsažené v tomto přípravku napomáhají k regeneraci půdy a odstraňují její únavu. Jelikož se jedná o komplexní přípravek k obnovení vitálního růstu rostlin, samozřejmě dodá rostlinám i nové živiny a stopové prvky.

Zelenina jako ze zahrádky

V poslední době je velmi populární pěstování zeleniny v paneláku na balkoně. Kdo by si také rád neudělal domácí caprese z vlastnoručně vypěstovaných rajčat. Na balkonech si ovšem musíme dát pozor na nejrůznější škůdce. Mezi nejčastější návštěvníky patří molice, třásněnky a puklice. V současné době existuje celá řada přípravků pomáhající nám zbavit se těchto škůdců. Od produktů určených pouze proti určitému škůdci až po přípravky se širokospektrálním účinkem. Klasické chemické přípravky jsou osvědčené a velice dobře účinkují při dodržení obecných pravidel pro aplikaci. Pokud se nám podaří zbavit se nepříjemných škůdců, můžeme opět využít přípravek Vitality Komplexu. Ten nejen, že pomáhá zelenině rychleji růst, ale zároveň napomáhá rychlejší regeneraci po napadení škůdci.

Text: Jan Chára

Foto: Alexandra Hurtová a archiv redakce

Náš tip

Jak udržet rostlinu dlouho zdravou

  • Vyberete správnou rostlinu s ohledem na velikost bytu, zařízení i barevné provedení.
  • Každá rostlina má specifické požadavky na světlo. Je důležité vybrat to nejlepší místo pro květinu i s ohledem na dispozice místnosti.
  • Zvolte kvalitní substrát, odpovídající druhu rostliny.
  • Zálivka musí být upravena podle potřeb rostliny.
  • Pro lepší zakořenění a regeneraci po zimě použijte Vitality Komplex.
 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne