Po rekonstrukci bydlení je dobré vylepšit také pojištění

Datum: 11.2.2019
obrázek
Pojišťovny své produkty neustále upravují a doplňují o nové služby, mění se i legislativa. Zároveň klienti průběžně modernizují své domácnosti nebo nemovitosti. Proto se vyplatí pravidelně aktualizovat i pojištění.

Kde dělají klienti při sjednání pojištění chyby?

Nejčastější chybou většinou je, že klienti přesně nevědí, co vše mají pojištěno. Pletou si například pojištění domácnosti a nemovitosti. Pojištění domácností je určeno pro pojištění movitých věcí, zjednodušeně řečeno je to vybavení, které se například odváží při stěhování z bytu (nábytek, koberce, oblečení, knihy, elektronika atd.). Pojištění nemovitostí poskytuje pojistnou ochranu obytných budov a souvisejících staveb na společném pozemku. Výhodnou nabídkou je pak společné pojištění nemovitosti a domácnosti na jedné smlouvě, které Kooperativa nabízí pod názvem OPTIMUM.

Pojistit je možné nejen již zkolaudovaný dům nebo byt, ale také nemovitost ve výstavbě. Pojištěny jsou pak také stavební materiál a dočasné objekty na staveništi.

Při jakých událostech mi pojištění majetku pomůže?

Pojištění domácnosti a nemovitosti ochrání váš majetek proti všem důležitým nebezpečím – živelním událostem, vodovodním škodám, odcizení i vandalismu. Hodí se tedy poměrně často – když vás soused vytopí nebo když se vytopíte sami, pokud by vás někdo vykradl, byt by vyhořel, nebo například kroupy poškodily střechu vašeho domu.

Na jakou částku je dobré si majetek pojistit?

Pojistná částka by měla odpovídat celkové pojistné hodnotě všech pojišťovaných věcí. Zahrnovat by měla veškeré zařízení bytu a věci osobní potřeby, například oblečení, obuv, sportovní potřeby, knihy, nebo hodnotu stavebních součástí a příslušenství bytu, jako je kuchyňská linka včetně vestavěných spotřebičů, vestavěný nábytek, podlahové krytiny, obklady, malby stěn atp. Po rekonstrukci se samozřejmě zvýší hodnota vaší domácnosti, proto je nutné adekvátně upravit i pojistnou částku. S tím vám případně poradí kterýkoliv z našich pojišťovacích poradců.

Ptal se: Martin Chára

Foto: archiv KOOP

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne