Mluvící květiny

Datum: 24.12.2018
obrázek
Do jisté míry i díky moderním technologiím, jako jsou e-maily, mobilní telefony a sms, spolu dnes lidé komunikují více než kdykoli v minulosti. Tato komunikace ale probíhá v našich soukromých světech a individualismus je v současnosti na vyšší úrovni než kdykoli dříve.

Touha po sebevyjádření a odlišení se od ostatních je proto stále silnější. Na vzestupu je však i zájem o druhé lidi a stále větší důraz se klade na osobní přístup.

Květina s nejlepší komunikační schopností

Hlavní květinou inspirace Talking Flowers (Mluvící květiny) je růže. Každá květina má svůj zajímavý příběh či něco symbolizuje, ale růže je v tomto ohledu naprostá jednička. Jde o květinu s nejlepší komunikační schopností a to v sobě odráží i tato inspirace, kde květiny vyjadřují naše city k druhým, podtrhují naši jedinečnost, jako by za nás opravdu hovořily.

Dominují přírodní materiály

V této inspiraci dominují přírodní materiály, zvláště hrubé dřevo a přírodní kámen. Převládají přírodní odstíny, jež se kombinují s teplými, veselými barvami. Pokud jde o tvary a vzory, k tomuto inspiračnímu tématu se hodí téměř vše, co podtrhuje osobitost.

Důležitost váz je potlačena

Pro inspiraci Talking Flowers jsou tvarově vhodné zejména kompaktní kytice, jež se často nosí jako doplněk oděvu. Důležitost váz je potlačena. Barvy jsou svěží, veselé a vždy neobvyklé. Neutrální odstíny se kombinují s veselými, jasnými barvami. Tón udávají růžová, fialová, žlutá a červená.

Osobité barevné akcenty

Extravagantní lidé pravděpodobně přistoupí k této inspiraci jako k osobitému prostředku komunikace: „Chci to říct květinou.“ Aranžmá mají jednoduchou základní strukturu, do níž se přidávají osobité barevné akcenty. Ty mají symbolický význam a často odrážejí osobní styl.

Vzkaz pro tebe

Moderní lidé řídící se módními trendy k této inspiraci přistupují také individuálně, ale s cílem navázat kontakt: „Tohle je můj vzkaz pro tebe.“ Podmínky pro komunikaci vytvářejí příjemné, klidné barevné kombinace a přátelské, odstupňované odstíny.RŮŽE: VYJADŘUJE EMOCE

Růže je pro vyjadřování emocí nejlepší. Tato květina je v naší kultuře hluboce zakořeněná a nese tolik symbolů, že je nemožné, aby obdarovaný nepochopil sdělení, které nese. Její úspěch tkví v množství okvětních lístků, stonek pokrytý trny jí dodává majestátnost. Růže je elegantní a šíří pocit bohatství. Každý, kdo ji dostane, se cítí být výjimečný.

KONVALINKA: LÉTO PŘICHÁZÍ!

Konvalinka je typickým poslem léta. Sladce vonící rostlina s křehkými bílými zvonečky je důležitou surovinou k výrobě mnoha parfémů. Nikoho nepřekvapí, že vůně léta zaručuje obchodní úspěch. Navíc je tato květina symbolem přátelství.

TRITELEIA: PŘEKVAPIVĚ NEZÁVISLÁ

Triteleia tvoří atraktivní kontrast k růži a jejím pravidelně uspořádaným okvětním lístkům. Její křehké květy jsou dostatečně nezávislé na to, aby si každý z nich našel svůj směr. Výsledkem je rozmarný vzhled, který překvapí při pohledu z jakéhokoli úhlu.

GLORIÓZA: OKOUZLUJÍCÍ TVAR

Glorióza je další květinou, která zaručí úspěch aranžmá. Jakkoli její neobvykle tvarované květy vypadají křehce, právě tento rys dává květině její moc. Glorióza pozvedá vzhled růže a tyto dvě květiny se dobře kombinují do působivých kytic.

CHRPA: PRÁVĚ NATRHANÁ

Není třeba zdůrazňovat, kolik zvláštní péče se věnuje kultivaci chrp. Přesto však díky svému nekomplikovanému tvaru vypadá tato květina jako byste ji právě utrhli na louce. Modrá chrpa je důležitým poslem léta; modré květy se prodávají jen v tomto ročním období. Spatříte-li v květinářství modré květiny, víte, že léto je tu!

KRASPÉDIE: SPRÁVNÝ TÓN

Díky svému legračně kulatému tvaru a zářivé žluté barvě je kraspédie součástí mnoha kytic, v nichž působí jako noty, jež podtrhují tón kytice. Je to květina, jež zároveň zvýrazňuje a sjednocuje vzhled aranžmá. A zaposloucháte-li se pozorně, možná uslyšíte její veselé tóny

Text a foto: HKK

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne