Pozor na padělky, není Vista jako Vista

Datum: 4.10.2018
obrázek
Pokud opravujete balkony nebo lodžie a pořizujete na ně zasklívací systém, dejte si pozor, aby vám dodavatel namontoval originální výrobek. Na českém trhu se vyskytují napodobeniny, které vás mohou přijít pěkně draho.

I zasklívací systémy lákají padělatele

Jako každá úspěšná věc, která se prosadila na trhu, i zasklívací systémy lákají padělatele. Už dlouho se objevují kopie systémů společnosti Alumistr, českého výrobce s téměř dvacetiletou tradicí. Zákazníci bývají podvedení, když jim dodavatel místo požadovaného originálu namontuje napodobeninu, případně dokonce úplně jiný zasklívací systém, ale sdokumentací a smlouvou na vybraný výrobek. Papírově je tedy vše v pořádku, ale pouze zdánlivě. Systém AluVista je totiž patentově chráněn a bytová družstva nebo SVJ se takto snadno mohou dostat do konfliktu se zákonem. Společnost Alumistr jako výhradní uživatel patentu může požadovat demontáž již instalovaného systému a oklamaní vlastníci bytů tak zůstanou bez zasklení i bez peněz, které nezbývá než vymáhat zpět po podvodném dodavateli. Tento případ se právě řeší v Brně.

Jak situaci předejít a získat skutečně kvalitní zasklívací systém?

Investoři - bytová družstva a SVJ - si mohou snadno a rychle ověřit, zda od dodavatele dostanou originál. Stačí jen kontaktovat společnost Alumistr telefonicky nebo e-mailem. Odměnou jim bude jistota, že neporušují zákon, nepřijdou o své peníze a kupují skutečně originál se všemi zárukami kvality.

Text: Lenka Sagnerová

Foto: Alumistr

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne